• Colibro PETIT PRO Fotelik samochodowy R129 0-13 kg z bazą isofix - Pine

699.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę

Rata 0% już od: / mc

Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Opinie
Wysyłka w ciągu skontaktuj się z nami
Dostępność Na zamówienie
EAN 5908214730025

Fotelik samochodowy PETIT PRO marki COLIBRO  z homologacją R129 lub I-SIZE dla dzieci od 40 do 87 cm (od narodzin do około 13 kg)

Fotelik samochodowy dla dzieci PETIT PRO marki COLIBO posiada najnowszą europejską homologację ECE R129 I-SIZE dzięki czemu gwarantuje najwyższy poziom bezpieczeństwa dziecka podczas podróży samochodem. Homologacja ECE R129 klasyfikuje foteliki według wzrostu dziecka, a nie według wagi, dzięki czemu foteliki I-SIZE są lepiej dopasowane do gabarytów dziecka. PETIT PRO przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 40 do 87 cm (czyli od narodzin do około 13 kg według starej klasyfikacji).

PETIT PRO posiada bazę ISOFIX, która praktycznie uniemożliwia nieprawidłowy montaż fotelika w samochodzie oraz sprawia, że instalacja odbywa się jednym szybkim ruchem. Możesz zapomnieć o uciążliwym zabezpieczaniu fotelika pasami. Po prostu wepnij fotelik razem z dzieckiem w bazę i ruszaj w drogę. Dodatkową zaletą bazy ISOFIX jest to, że wpięty w nią fotelik jest stabilny podczas jazdy nawet jeśli nie znajduje się w nim dziecko.

Fotelik można również montować w samochodzie za pomocą pasów bezpieczeństwa i jeśli montaż zostanie wykonany poprawnie to również gwarantuje bezpieczeństwo. Badania wskazują jednak, że większość fotelików samochodowych dla najmłodszych dzieci jest przewożona w nieprawidłowy sposób właśnie jeśli są montowane pasami bezwładnościowymi. Dlatego zalecamy każdorazowy montaż fotelika razem z bazą ISOFIX.

Fotelik samochodowy PETIT PRO posiada mechaniczną regulację wysokości zagłówka zintegrowaną z regulacją wysokości pasów naramiennych. Mechanizm obsługiwany jest od zewnętrznej strony fotelika, co jest o wiele wygodniejszym rozwiązaniem zarówno dla Ciebie jak i Twojego dziecka. Regulacja zapewnia optymalne dopasowanie pasów i zagłówka do wzrostu dziecka i jest jedną z największych zalet tego modelu fotelika samochodowego.

Regulowana budka przeciwsłoneczna pozwala osłonić dziecko przez nisko operującym słońcem. Mechanizm regulacji budki nie pozwala aby samoczynnie składała się podczas przyspieszania lub hamowania, co jest częstą wadą innych produktów na rynku.

PETIT PRO jest fotelikiem samochodowym, który można również montować na stelażach wózków dziecięcych. Posiada najpopularniejszy na rynku typ wpięć potocznie nazywany „maxi cosi”, dzięki czemu można go zamontować na praktycznie każdym wózku dziecięcym posiadającym adaptery uniwersalne (czyli tak zwane adaptery „maxi cosi”).  Atrakcyjna cena PETIT PRO sprawia, że będzie on świetnym wyborem podczas kompletowania zestawu 3w1 z wózkiem dziecięcym. Modna uniwersalna kolorystyka pozwoli dobrać fotelik niezależnie od tego w jakim kolorze jest wózek.

Czym jest homologacja ECE R129 I-SIZE? Zgodnie z normami Unii Europejskiej, począwszy od września 2024, wszystkie foteliki samochodowe muszą spełniać standard ECE R129 I-SIZE, co staje się wyłącznym kryterium homologacji. Istotnym aspektem zapewnienia bezpieczeństwa jest nie tylko selekcja fotelika adekwatnego do wieku i rozmiarów dziecka oraz rodzaju pojazdu, ale również jego właściwa instalacja. Bez spełnienia tych warunków nawet najbardziej zaawansowane foteliki nie gwarantują pełnego bezpieczeństwa. Celem wprowadzenia standardu I-SIZE jest redukcja ryzyka błędów przy wyborze i montażu fotelików, zastępując subiektywny wskaźnik wagi dziecka, obiektywnym wskaźnikiem wzrostu. Foteliki zgodne z I-SIZE wymagają montażu za pomocą systemu ISOFIX, co minimalizuje możliwość niepoprawnej instalacji. Ponadto, norma ta rozszerza spektrum testów zderzeniowych, włączając próby boczne oraz symulacje dachowania. W badaniach wykorzystuje się nowocześniejsze manekiny typu „Q”, które są wyposażone w szerszy zakres czujników niż ich poprzednicy typu „P”.

SPECYFIKACJA TECHNICZNA

- homologacja ECE R129 I-SIZE,

- przeznaczony dla dzieci o wzroście od 40 do 87 cm (czyli od narodzin do około 13 kg wagi),

- baza ISOFIX w zestawie,

- montaż tyłem do kierunku jazdy (RWF)

- możliwość montażu za pomocą pasów bezpieczeństwa,

- regulacja wysokości zagłówka zintegrowana z regulacją wysokości pasów naramiennych uprzęży,

- regulacja budki przeciwsłonecznej z mechanizmem,

- regulacja uchwytu do przenoszenia,

- wkładka redukcyjna dla noworodka do 60 cm,

- możliwość montażu na stelażach wózków dziecięcych (typ wpięć: „maxi cosi”)

WAGA:

- fotelik: 4,3 kg

- baza ISOFIX: 5,4 kg

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia