• Kategorie
  • Szukaj
  • Śpiworki do wózków

Śpiworki do wózka – śpiworki do spacerówki

Śpiworki do wózka są doskonałą alternatywą dla kocyków i kołderek. W najtrudniejszych warunkach pogodowych rodzice muszą w sposób szczególny zadbać o komfort cieplny maluszka, by jesienny lub zimowy spacer nie zakończył się przeziębieniem. Dlatego w mroźne i wietrzne dni, inne okrycia warto zamienić na śpiwór do wózka spacerowego. Kocyki lub kołderki sprawdzą się jako wierzchnie przykrycie, podczas gdy śpiworki do spacerówki lub gondoli otulą dziecko, zapewniając ochronę przed chłodem i poczucie bezpieczeństwa. Śpiworki do wózka sprawdzą się także podczas werandowania, gdy będziemy przyzwyczajać malucha do panujących warunków atmosferycznych.

Praktyczne śpiworki do wózka

Nic tak dobrze nie poprawia odporności dziecka, jak długie spacery. Długość każdego spaceru powinniśmy dostosować do wieku dziecka oraz pogody. Jednak nie warto całkowicie rezygnować ze spacerów tylko dlatego, że jesień lub zima zagościła do nas na dobre. Wystarczy do takiego spaceru odpowiednio się przygotować, by czerpać przyjemność z każdej chwili na świeżym powietrzu. Oczywiście w najbardziej ekstremalne warunki należy zrezygnować ze spaceru. Pamiętamy również o odpowiednim przygotowaniu do spacerów jesienią i zimą. Zanim zaczniemy wychodzić z dzieckiem na spacer, dajmy mu szansę na przyzwyczajenie się do niższych temperatur. Pomocne będzie werandowanie, które najpierw rozpoczynamy w pokoju dziecięcym, a następnie – jeśli mamy taką możliwość – na balkonie lub tarasie. Dziecko ubierzmy podobnie, jak na spacer i opatulmy je w śpiworek do wózka i zacznijmy werandowanie od 5 minut dziennie, codziennie zwiększając o kilka minut pobyt dziecka w pokoju przy otwartym oknie.

Jaką przewagę mają śpiworki do wózka nad kocykami i kołderkami? Śpiwór otula maluszka, który wiercąc się w wózku, nierzadko odkopuje się spod kołderki. Jednocześnie idealnie dopasowane wymiary śpiworków zapewniają maluszkom wygodę, nie krępują ruchów i nie ograniczają swobody.

Śpiworki do spacerówki na jesienne i zimowe spacery

Śpiworki do wózka projektowane są z myślą o niskich temperaturach, wiatrach, a także dużej wilgoci w powietrzu. Dzięki dobraniu odpowiednich materiałów, śpiwór zapewnia maluchowi komfort cieplny, ogrzewając go, jednocześnie nie pozwalając na przegrzanie. Z zewnątrz śpiworki pokryte są materiałem, który chroni wewnętrzną ich warstwę przed wchłonięciem wilgoci. Niektóre modele mają nawet całkowicie wodoodporną warstwę wierzchnią. Natomiast od środka śpiworki wyścielone są miękkim, przyjemnym w dotyku materiałem – polarem, jerseyem lub innego rodzaju bawełną.

Praktyczne śpiworki do wózków

Śpiworki do wózków przystosowane są do korzystania z nich w spacerówkach oraz gondolach, doskonale zdają egzamin w łóżeczku. Jednak to możliwość korzystania z nich w trakcie spacerów jest ich największym atutem. Zapewniają komfort cieplny maluszkowi, są także dostosowane do budowy wózków.

Śpiworek ustabilizujemy w wózku za pomocą pasów, które przełożymy przez specjalne otwory. Dzięki temu maluszek będzie bezpiecznie leżał w wózku i nie zmieni nieoczekiwanie swojego położenia podczas spaceru.

W naszej ofercie znajdziesz śpiworki pasujące do wielu modeli wózków. Duża gama kolorystyczna, ciekawe wzory i różnorodne rozwiązania sprawiają, że każdy rodzic z łatwością znajdzie u nas idealny śpiworek do wózka dla swojego maleństwa. Śpiworki polecamy nie tylko wózków, ale także do fotelików – to doskonała wiadomość dla zmotoryzowanych rodziców, dla których moment przełożenia dziecka z wózka do fotelika samochodowego bywa najtrudniejszy podczas całej wyprawy.

Wybierz śpiwór do wózka spacerowego lub głębokiego i nie przejmuj się nagłymi zmianami pogody.