• Kategorie
  • Szukaj
  • Wózki spacerowe

 

Wózki spacerowe – spacerówki – wózki biegowe

Wózki spacerowe są niezwykle funkcjonalne – umożliwiają wygodną podróż własnym samochodem, a przede wszystkim komunikacją zbiorową. Również spacer z dzieckiem w spacerówce jest znacznie przyjemniejszy. Dziecko ma okazję podziwiać i poznawać świat, a my mamy dobry kontakt z maluchem, który dzięki naszej bliskiej obecności, czuje się bezpiecznie. Po wózki spacerowe sięgamy najczęściej, gdy dziecko kończy 6 miesiąc życia – warto jednak pamiętać, by do pierwszego roku życia zapewnić maluchowi pozycję półleżącą. Tylko w takiej będzie dziecku wygodnie, a przede wszystkim tylko w pozycji półleżącej (lub leżącej) układ kostny będzie rozwijał się prawidłowo. Szukając spacerówki, kieruj się więc zdrowiem, bezpieczeństwem i wygodą pociechy oraz swoim komfortem podczas codziennej opieki nad szkrabem.

Wózki spacerowe dla dzieci w różnym wieku

W naszej ofercie znajdują się wózki spacerowe dla maluchów oraz nieco starszych dzieci. Dzięki doskonałym systemom regulującym kąt pochylenia oparcia oraz systemom bezpieczeństwa, spacerówkę spersonalizujemy specjalnie dla naszego dziecka. Odpowiednio ustawione opacie i podnóżek, który także można wyregulować, sprawią, że dziecko będzie w wózku siedziało stabilnie, a my będziemy spokojni, przejeżdżając wózkiem po nierównych chodnikach.

Jeśli chodzi o nierówności i dziury, są one doskonale wyłapywane przez wydajne amortyzatory. Dzięki nim wózek zdecydowanie lepiej znosi przejeżdżanie nim przez wszelkiego rodzaju wyboje. Najważniejsze jest jednak ochrona naszego dziecka przed zgubnymi skutkami wstrząsów dla wciąż szybko rozwijającego się kośćca. Amortyzatory w wózku wyłapują znaczną część wstrząsów, które inaczej wpływałyby bezpośrednio organizm naszej pociechy.

Funkcjonalne spacerówki dla dzieci

Oprócz komfortu, jaki spacerówki zapewniają zarówno dzieciom, jak i rodzicom, doceniamy także ich funkcjonalność. Producenci spacerówek dla dzieci udoskonalają kolejne modele wózków, by te zapewniały bezpieczeństwo dziecku, komfort w podróży, ale także wygodę dla rodziców. Ta zwiększa się wraz z udogodnieniami, jakie oferują nam poszczególne modele.

Podstawową funkcją, jaką doceniamy niemal na każdym spacerze, jest możliwość regulacji oparcia jedną ręką i jednym ruchem, a także niezwykle łatwe składanie i rozkładanie wózka spacerowego. Ważnym atutem dla zdecydowanej większości rodziców jest pojemny kosz na zakupy, w który także zmieścimy pieluchy na zmianę i ulubione zabawki naszego malucha, gdy wybieramy się w odwiedziny do babci i dziadka.

Wózki biegowe dla aktywnych mam

W naszej ofercie znajdziesz także wysokiej jakości wózki biegowe, które oprócz niewielkiej wagi i doskonałej zwrotności, charakteryzują się również znakomitą amortyzacją siedziska. Podczas szybkiego marszu, a przede wszystkim podczas joggingu, dziecko narażone jest na większe i częstsze wstrząsy, które oddziałują na szkielet i układ nerwowy maluszka. Dlatego w wózkach biegowych postanowiono na wysoce skuteczne wybieranie wszelkich wstrząsów – dla zdrowia, bezpieczeństwa i wygody dziecka.

Wózki biegowe powinny posiadać funkcję blokowania przedniego koła do jazdy na wprost – taka blokada chroni przed wywróceniem wózka, gdy  z dużą prędkością najedziemy na mały kamyk lub inną nierówność. W naszej ofercie znajdziesz wózki biegowe, które spełniają najwyższe standardy – posiadają certyfikat wózków biegowych, hamulce tarczowe, wcześniej wspomniane blokady przedniego koła. Ponadto w najlepszych wózkach biegowych stosowane są koła komorowe – technologia ta sprawia, że koła niepompowane zapewniają niemal tak samo dobrą sprężystość, jak koła pompowane, jednak w ich przypadku nie istnieje ryzyko przebicia. Koła komorowe w połączeniu z amortyzacją dają gwarancję wybierania wstrząsów na najwyższym poziomie. Jeśli jednak planowane są wycieczki w trudnym terenie, warto wybrać wózek z kołami pompowanymi. Spuszczając z nich nieco powietrza, znacznie lepiej będzie się prowadzić wózek po piachu i innym niestabilnym gruncie.

Ponadto wózki biegowe są bardzo lekkie i niezwykle wygodne w użytkowaniu. Po złożeniu, które zajmuje dosłownie chwilę, zajmują niewiele miejsca, z łatwością spakujesz więc wózek biegowy do bagażnika, jeśli na jogging wybierasz się nieco dalej. Dzięki możliwości blokowania przedniego koła tylko na czas biegu, wózek biegowy jest wózkiem uniwersalnym – z powodzeniem może zastąpić „tradycyjny” wózek spacerowy, a podczas spacerów po lesie docenisz jego „sportowe zacięcie”

Wygodne wózki spacerowe na co dzień i w podróży

Wózki spacerowe łączą w sobie komfort podróżowania i wygodę podczas eksploatacji. Ponadto producenci dbają o wyjątkowy design spacerówek, dzięki czemu do wyboru mamy wiele ciekawych modeli, które będą cieszyć nasz wzrok podczas długich spacerów z naszą pociechą.

Coraz więcej rodziców przekonuje się do podróżowania nawet z najmniejszymi szkrabami. Jeśli w podróż weźmiemy spacerówkę, której oparcie można wyregulować do pozycji półleżącej, w taką podróż możemy udać się już z kilkumiesięcznym dzieckiem bez konieczności zabierania większego i cięższego wózka głębokiego. Pamiętajmy jednak, że to nie nasza wygoda jest najważniejsza, a zdrowie maluszka, dlatego model wózka należy dostosować do wieku (a więc i wymagań) dziecka. Ponadto przypominamy o konieczności przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych – do pierwszego roku życia koniecznie tyłem do kierunku jazdy.

W naszej ofercie znajdują się wózki spacerówki najlepszych i najbardziej cenionych producentów: spacerówki Milly Mallywózki spacerowe NUNOwózki spacerówki Caretero i innych cenionych marek spacerowych wózków dla dzieci.