• Kategorie
  • Szukaj
  • Najlepsze materace dla dzieci – materace dziecięce

Wybór odpowiedniego materaca do dziecięcego łóżeczka jest bardzo ważny. Pozwala on nie tylko wygodnie zasypiać maluchowi, ale także wspiera jego prawidłowy rozwój. Pamiętaj, że dobrze dobrane materace dla dzieci są jednym z kluczowych elementów profilaktyki śmierci łóżeczkowej.

Materace dla dzieci – jak wybrać?

Wybierając materace dziecięce należy zwrócić uwagę na wszystkie parametry:

  • rozmiar
  • wypełnienie
  • twardość

Materace dla dzieci w sklepie internetowym Mulan dostępne są w wielu rozmiarach, dzięki czemu rodzice z łatwością wybiorą materacyk w rozmiarze idealnie dostosowanym do wielkości łóżeczka czy kołyski. Jest to bardzo ważne! Materace dziecięce nie mogą być za małe – przerwa między nimi a ramą łóżka stwarza zagrożenie dla zdrowia i życia maluszka.

Materace dziecięce – kokosowe, lateksowe czy z pianką Memory?

Obecnie na rynku dostępnych jest wiele rodzajów materacy dla dzieci. Część z nich ma naturalne wypełnienie, inne z kolei elastyczną piankę – każde rozwiązanie ma swoje zalety, ale nie sprawdzi się u każdego, dlatego zapraszamy do lektury Jak wybrać materac do łóżeczka dziecięcego?

Należy także pamiętać, że materace dla dzieci – bez względu na rodzaj, na jaki się zdecydujemy – zawsze powinny być nowe. Materace dziecięce (jak i te dla dorosłych) z czasem się odkształcają, a mimo dobrej wentylacji po dłuższym użytkowaniu może gromadzić się w nich pewna ilość drobnoustrojów, dlatego odradza się zakupu używanych materacy dla dzieci.

Skupiając się na twardości materacyków, powinniśmy dobrać taki model, który zapewni maluchowi odpowiednie podparcie. Nie może być on zbyt twardy (by nie utrudniał wypoczynku), ani zbyt miękki, by dziecko się w nim zbytnio nie zapadało.

Sprawdź ofertę naszego sklepu internetowego – materace dziecięce dostępne są w najróżniejszych rozmiarach i z różnym wypełnieniem o twardości dostosowanej do wagi maluchów. Wybierz odpowiedni model i zapewnij swojej pociesze dobry sen!