• 0-18 kg 0-4 lat

Fotelik samochodowy 0-18 kg – fotelik dla 4 latka

Foteliki samochodowe 0-18 kg przeznaczone są dla dzieci z grupy wagowej 0 i 1, czyli dla dzieci do czwartego roku życia. Dzięki stosowanym rozwiązaniom, foteliki te chronią dzieci przed urazami w razie ewentualnych kolizji czy wypadków drogowych, a dzięki możliwości regulacji w zależności od wieku dziecka możemy przewozić je w pozycji leżącej, półleżącej lub siedzącej.

Fotelik samochodowy 0-18 kg – przodem i tyłem

Noworodki i niemowlaki powinniśmy przewozić w pozycji leżącej, najlepiej tyłem do kierunku jazdy. Pamiętajmy, że w ten sposób nie wolno przewozić dzieci na przednim miejscu pasażera. Fotelik samochodowy 0-18 projektowany jest tak, by maluszki w pozycji siedzącej były przewożone w sposób jak najbezpieczniejszy.

Fotelik 0-18 możemy przypiąć za pomocą pasów lub systemu Isofix. Jeśli decydujemy się przypinać fotelik pasami, warto wybrać modele z pięciopunktowymi pasami, które dodatkowo zabezpieczają biodra dziecka. Najlepszą ochronę daje system Isofix, który stabilizuje fotelik – bez względu na siłę hamowania zostaje on na swoim miejscu.

Komfortowy fotelik dla 4 latka

Producenci fotelików dla kategorii 0 i 1 doskonale poradzili sobie z niełatwym zadaniem – dostosowaniem standardów zarówno dla niemowlaków, jak i sporo starszych dzieci. Jednym z rozwiązań, dzięki którym fotelik rośnie wraz z dzieckiem jest zastosowanie wymiennej wkładki. Wkładka zwiększa komfort, dodatkowo profilując fotelik, który otula malucha z kilku stron. Gdy dziecko podrośnie, wystarczy wyjąć wkładkę i wyregulować oparcie, zagłówek i inne elementy fotelika.

Innym sposobem na zwiększenie komfortu jest zastosowanie otulinek na szelki – miękki materiał zapobiega wpijaniu się szelek w tułowie maluszka. Również całe obicie fotelików wykonane jest z przyjemnego w dotyku materiału. W zdecydowanej większości modeli tapicerka jest zdejmowana i można ją prać w pralce.

W naszej ofercie znajdują się foteliki 0-18 kg najlepszych producentów. Wybieraj spośród różnorodnych modeli fotelików, także z różnych wariantów kolorystycznych. Wygodne, bezpieczne, nowoczesne foteliki zamówisz online lub kupisz w sklepie stacjonarnym.

  • Parametry

MARKI i PRODUKTY którym warto zaufać