• Kategorie
  • Szukaj
  • Nosidełka dla dzieci

Nosidełka dla dzieci i niemowląt – chusty do noszenia dzieci

Nosidełko dziecięce jest jednym z najbardziej docenianych przez rodziców akcesoriów dziecięcych. Znacząco ułatwiają opiekę nad dzieckiem, odciążają kręgosłup rodziców, są również bardzo praktyczne. Na rynku dostępnych jest wiele modeli nosidełek dla dzieci – decydując się na jedno z nich, warto wiedzieć, na co przede wszystkim zwrócić uwagę. Sprawdź, jakie nosidełka dla dzieci przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Najlepsze chusty do noszenia dzieci

W pierwszych tygodniach i miesiącach życia zaleca się, by dzieci noszone były w chustach. Chusty do noszenia dzieci zapewniają maluszkom właściwą postawę leżącą i nie zmuszają dzieci, które nie potrafią jeszcze samodzielnie siadać, do niewłaściwej dla nich pozycji. Ważnym elementem prawidłowej postawy niemowlaków są zaokrąglone plecy oraz właściwe podparcie głowy. Ponadto nóżki w chuście do noszenia dzieci ułożone są w taki sposób, by dziecku było jak najwygodniej i by rozkrok nie był za duży. To niezwykle ważne w kontekście profilaktyki dysplazji u dzieci. W naszej ofercie znajdują się kółkowe chusty do noszenia dzieci oraz standardowe chusty wiązane.

Ergonomiczne nosidełka dla dzieci – nosidełka dla niemowląt

Ze względu na budowę ciała i szybki rozwój, najmniejsze pociechy zaleca się nosić wyłącznie w nosidełkach ergonomicznych. Są one zbliżone konstrukcją do chust, tak bardzo polecanych rodzicom niemowlaków. Chusta bowiem zapewnia maluchowi pozycję wpół leżącą – dziecko kładąc się na brzuchu lub plecach rodzica, w odpowiedni sposób zaokrągla plecy i jednocześnie nie znajduje się w zbyt dużym rozkroku. Podobne warunki zapewniają ergonomiczne nosidełka dla dzieci, które są połączeniem chust i nosidełek dla starszaków. Wykonane są z takich samych tkanin, z jakich szyje się chusty, nie są usztywniane, a ich panel do złudzenia przypomina chustę. Dzięki temu funkcjonalność ergonomicznych nosidełek dla dzieci z powodzeniem sprawdza się podczas opieki nad niemowlakiem. Jednak pewne rozwiązania ułatwiają zakładanie takich nosidełek, dlatego wybierane są one przede wszystkim przez rodziców, którzy obawiają się, czy poradzą sobie z wiązaniem chusty.

Nosidełka do noszenia dzieci siadających

Gdy dziecko potrafi już samodzielnie siedzieć, rodzice mogą zdecydować się na tradycyjne nosidełka dla dzieci z miękkim bądź usztywnianym panelem. Większość modeli przystosowana jest dla dzieci o wadze do 18 kg. Dzięki odpowiedniemu wyprofilowaniu dziecko zajmuje w nim wygodną i bezpieczną dla zdrowia pozycję. Przyjazny wrażliwej skórze dziecka materiał, który zapewnia odpowiednią wentylację, chroni maluchy przed podrażnieniami czy odparzeniami. Nosidełka do noszenia dzieci posiadają także praktyczne rozwiązania dla rodziców – funkcjonalne kieszonki czy wygodne ramiona zapewniają komfort użytkowania.

Dziecięce nosidełka sprawdzają się nie tylko podczas spacerów, ale także na zakupach, w podróży czy podczas opieki nad maluszkiem w domu. Doceniają je przede wszystkim rodzice tych dzieci, które w sposób szczególny absorbują ich uwagę. Pamiętaj, by nie kupować za dużego nosidełka „na zapas” – dziecko musi czuć się w nim bezpiecznie. Jeśli zdecydujesz się na chustę do noszenia dziecka, przećwicz wiązania, najlepiej pod okiem osoby doświadczonej.

Zachęcamy do zapoznania się z naszą ofertą – oferujemy nosidełka dla dzieci i chusty do noszenia dzieci najlepszych producentów.