• Wózki głębokie

Wózki gondole – wózek głęboki

W pierwszych miesiącach życia dziecko podczas spacerów powinno przebywać w pozycji leżącej. Właśnie dla rodziców najmniejszych dzieci przygotowaliśmy ofertę wózków głębokich. Funkcjonalne rozwiązania, dostosowanie wózków do potrzeb zarówno dzieci, jak i rodziców oraz nowoczesny design sprawiają, że każdy spacer z maluszkiem jest ogromną przyjemnością dla całej rodziny. W naszej ofercie znajdują się wózki głębokie najlepszych producentów, a duża różnorodność ułatwi wybór wózka dla niemowlaka. Decydując się na wózek głęboki, należy mieć na uwadze systemy bezpieczeństwa, a także funkcje, dzięki którym codzienna opieka nad dzieckiem będzie łatwiejsza i przyjemniejsza. Nie bez znaczenia jest także design – ładne, wytrzymałe i funkcjonalne wózki gondole będę służyć co najmniej przez pierwszy rok życia maluszka.

Lekki wózek głęboki na codzienne spacery

Producenci wózków głębokich doskonale rozumieją problemy rodziców, którzy każdego dnia znoszą wózek z wysokiego piętra, a następnie wnoszą go z powrotem na górę. Dlatego jednym z najważniejszych wyzwań projektantów wózków było stworzenie lekkiego wózka gondoli, który sprawdzi się podczas codziennych spacerów. Jednocześnie stelaż musi być wytrzymały, by zapewniał dziecku bezpieczeństwo.

Zastosowanie aluminiowych stelaży pozwoliło zmniejszyć ciężar wózków głębokich. Zadbano przy tym, by nie zabrakło miejsca na pieluszki, butelkę z mlekiem i podręczne zakupy, które zmieścimy we wbudowanym w stelaż koszu i w torbie, dołączonej od producenta wózka. Lekkie wózki gondole nie tylko łatwiej znosić i wnosić po schodach – są one także znacznie wygodniejsze podczas spacerów, gdy wózkiem manewrujemy po wąskich osiedlowych i miejskich uliczkach lub omijamy nierówności na leśnych ścieżkach.

Wózek głęboki ze składanym stelażem i wyjmowaną gondolą

Coraz więcej z nas na środek transportu wybiera samochód. Przewożąc dziecko samochodem musimy pamiętać o foteliku samochodowym. Co jednak zrobić, gdy wózek głęboki nie mieści nam się w całości do bagażnika samochodu?

Doskonałym rozwiązaniem jest zakup wózka głębokiego ze składanym stelażem i wyjmowaną gondolą. W tym przypadku gondolę zastępujemy fotelikiem, w którym dziecko podróżuje zarówno podczas spaceru, jak i podczas jazdy samochodem. Jeśli posiadamy fotelik innego producenta niż wózek, połączymy je za pomocą odpowiedniego adaptera.

Możliwość złożenia stelaża wózka głębokiego jest także nieoceniona dla osób, które dysponują niewielką przestrzenią. W mieszkaniu, schowki na wózki w blokach czy poczekalnie w przychodniach wymagają od rodziców stosowania trików, by jak najlepiej zagospodarować małą powierzchnię – w tej sytuacji doskonale sprawdzają się wózki gondole ze składanym stelażem. Alternatywą dla wózków gondoli ze składanym stelażem mogą być także wózki 3w1, które również można złożyć, a dodatkowo wybrać opcję wózka głębokiego lub spacerowego.

Wózek głęboki z przewiewną gondolą

Wybierając wózek głęboki, warto zwrócić uwagę na rozwiązania, dzięki którym nasz maluszek podczas spaceru nie będzie się pocił, a jego skóra będzie swobodnie oddychać. Na ten element powinni zwracać uwagę szczególnie rodzice dzieci urodzonych wiosną i latem, kiedy wysokie temperatury dają się we znaki młodemu organizmowi. Również osłona przeciwdeszczowa na lato powinna mieć odpowiedni system wywietrzników, który zapewni dziecku komfort podczas spaceru bez względu na pogodę. Z kolei dla maluszka urodzonego zimą powinniśmy wybrać wózek głęboki z możliwie dużą gondolę, w której swobodnie zmieści się śpiworek i kocyk, a dziecko nie będzie miało skrępowanych ruchów.

Nie bez znaczenia jest także zdejmowana tapicerka gondoli, którą możemy wyprać w pralce. W praniu pozbędziemy się plam i kurzu, a także zanieczyszczeń miejskich, takich jak smog i spaliny. Dzięki możliwość prania tapicerki przedłużymy żywotność wózka głębokiego, który z powodzeniem będzie służyć rodzeństwu l