• Kategorie
  • Szukaj
  • 9-18 kg Dla maluchów 1-4 lat

Gdy niemowlę wyrośnie ze swojego pierwszego fotelika (foteliki 0-13), należy wybrać kolejny – uniwersalny lub przeznaczony dla grupy wiekowej naszego dziecka. Dla maluchów od pierwszego do czwartego roku życia przeznaczone są foteliki samochodowe 9-18 kg. Wśród nich dostępne są zarówno modele z bazą Isofix, jak i te montowane bezpośrednio do kanapy samochodowej. Sprawdź, jakie foteliki 9-18 kg przygotowaliśmy w naszej ofercie.

Funkcjonalny fotelik 9-18 kg do samochodu z systemem mocowania Isofix

Mobilni rodzice coraz częściej decydują się na wybór fotelika 9-18 kg z bazą Isofix. Ten najbezpieczniejszy obecnie typ montażu fotelika jest jednocześnie bardzo intuicyjny w obsłudze. Kilka prostych ruchów wystarczy, by usłyszeć charakterystyczne kliknięcie, świadczące o poprawnym montażu fotelika do bazy. Upewnimy się o tym, widząc zielone wskaźniki.

Rodzice doceniają także funkcję obracania fotelika – dzięki niej możemy przewozić naszego maluszka tyłem do kierunku jazdy. Właśnie taki sposób przewożenia dzieci jest najbezpieczniejszy, dlatego warto podróżować z maluchem w ten sposób jak najdłużej. Obrotowe foteliki ułatwiają także opiekę nad dzieckiem – znacznie łatwiej jest nam ułożyć pociechę w foteliku i z niego wyjąć, ustawiając fotelik w najwygodniejszej dla nas pozycji.

Fotelik samochodowy 9-18 kg z homologacją i-Size

Homologacja i-Size, choć jeszcze nie obowiązkowa w Unii Europejskiej, zaczyna wieść prym. Największą zaletą tych fotelików jest zwiększona ochrona w zakresie zderzeń bocznych. Wśród fotelików 9-18 kg nie mogło więc zabraknąć również tych z homologacją i-Size. Ponadto foteliki wyposażone są w pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa oraz zagłówka, siedziska i oparcia z wielostopniową regulacją. Dzięki temu fotelik z łatwością dostosujemy do wzrostu i wagi dziecka, dbając nie tylko o jego bezpieczeństwo, ale także komfort. Odchylane do pozycji leżącej oparcie umożliwia wygodny sen, co docenią szczególnie rodziny jeżdżące w dalekie trasy. Funkcjonalny fotelik samochodowy 9-18 kg wyposażony jest także w zdejmowaną tapicerkę, którą można prać w pralce.

Bezpieczne i ergonomiczne foteliki 9-18 kg

Głównym zadaniem fotelików samochodowych jest zwiększenie bezpieczeństwa dzieci w razie zdarzenia drogowego. Dzięki licznym rozwiązaniom, w przypadku zdarzenia z przodu, z tyłu bądź z boku dziecko jest chronione najlepiej jak to możliwe. Warto podkreślić, że homologacja i-Size duży nacisk kładzie na bezpieczeństwo podczas zderzeń bocznym, które według statystyk są największym zagrożeniem dla dzieci. Oprócz funkcji, które zwiększają poziom bezpieczeństwa dzieci w trakcie jazdy, stosowane są rozwiązania, które zwiększają komfort dzieci, dbając o prawidłową postawę naszych pociech w czasie jazdy.

W naszej ofercie znajdziesz foteliki takich marek, jak: Britax&Romer, Axiss czy BeSafe. Dobierz fotelik 9-18 do samochodu i podróżuj bezpiecznie całą rodziną.