• Kategorie
  • Szukaj
  • Foteliki obrotowe 360º

Rodzice, którzy poszukują najwygodniejszych i najpewniejszych rozwiązań, chętnie sięgają po foteliki obrotowe. Coraz popularniejsze modele fotelików samochodowych zdobywają uznanie szczególnie u rodziców maluchów, które są coraz bardziej ruchliwe i nie ułatwiają poprawnego ułożenia ich w foteliku oraz przypięcia pasami. Na co zwrócić uwagę, kupując fotelik obrotowy?

Funkcjonalne foteliki obrotowe

Kupując fotelik obrotowy, zależy nam jego funkcjonalności. Dlatego wybierając konkretny model, warto zwrócić uwagę, jakie możliwości regulacji siedziska i oparcia posiada fotelik. Kompletując asortyment naszego sklepu, wybieramy foteliki samochodowe najlepszych producentów, którzy podczas projektowania i produkcji fotelików, dbają o każdy szczegół. Dzięki temu do wyboru mamy foteliki z siedmiostopniową regulacją zagłówka, która skorelowana jest oczywiście z regulację pasów naramiennych. Ponadto foteliki obrotowe posiadają kilkustopniową regulację oparcia oraz pięciopunktowe pasy bezpieczeństwa.

Bezpieczne foteliki 360

Podróż z małym dzieckiem może zamienić się w prawdziwe wyzwanie. Płaczący lub chcący bawić się maluch utrudnia rodzicom odpowiedzialne zadanie, jakim jest przygotowanie dziecka do jazdy samochodem. Każdy fotelik obrotowy wyposażony jest w system ISOFIX, coraz więcej fotelików 360 posiada także homologację i-Size. Wszystkie foteliki z naszej oferty posiadają obowiązującą homologację R44-02 lub nowszą. Ponadto producenci przeprowadzają dodatkowe testy, coraz większą uwagę zwracając na bezpieczeństwo podczas uderzeń bocznych.

Większość fotelików obrotowych daje możliwość przewożenia dziecka przodem i tyłem do kierunku jazdy. Specjaliści zachęcają, by dziecko przewozić w foteliku możliwie jak najdłużej tyłem do kierunku jazdy – w takiej pozycji dziecko lepiej chronione jest przed urazami głowy, szyi i całego tułowia.

Intuicyjne w obsłudze foteliki obrotowe

Doceniając bezpieczeństwo, jakie zapewniają foteliki 360, nie sposób pominąć wygodną i intuicyjną obsługę. Również ona podnosi poziom bezpieczeństwa naszych dzieci w trakcie jazdy. System ISOFIX ułatwia montaż fotelika bez ryzyka popełnienia błędu – charakterystyczne kliknięcie informuje nas o prawidłowym zamontowaniu fotelika do kanapy samochodowej. Również podczas zdarzenia drogowego system ISOFIX lepiej chroni maluszka niż starszy system montażu fotelików.

Zarówno system ISOFIX, jak i system pozwalający obracać fotelik działają bardzo intuicyjnie. Charakterystyczne kliknięcie informuje nas o prawidłowym ułożeniu fotelika i stabilnym jego montażu. Dzięki funkcji obracania fotelika, rodzic może wygodnie i bez większych trudności ułożyć dziecko.

Foteliki obrotowe do 36 kg

Foteliki obrotowe przeznaczone są dla dzieci od wieku niemowlęcego do nawet 36 kg. Dodatkowa wkładka dla najmniejszych dzieci zapewnia ułożenie w najwygodniejszej i najbezpieczniej pozycji. Gdy maluch wyrośnie z wieku niemowlęcego, wkładkę wyjmujemy, by fotelik dopasować do budowy ciała nieco starszego dziecka.

Poznaj naszą ofertę na foteliki obrotowe i wybierz model, w którym każda podróż z dzieckiem stanie się jeszcze przyjemniejsza. Zapraszamy również do naszego sklepu stacjonarnego w Łodzi.