• Kategorie
  • Szukaj
  • 8-20 kg

Dopasowanie fotelika do wagi, wzrostu i wieku dziecka bywa trudnym zadaniem. Dlatego producenci starają się wyjść naprzeciw oczekiwaniom klientów i oferują foteliki samochodowe dla różnorodnych grup wagowych. Fotelik samochodowy dla 5-latka przystosowany jest do grupy wagowej 8-20 kg. Sprawdź, jakie foteliki przygotowaliśmy dla 5-latków.

Jaki fotelik 8-20 kg wybrać dla dziecka?

W naszej ofercie znajdują się foteliki dla 5-latków, które montujemy do kanapy samochodowej za pomocą systemu ISOFIX. System ten chroni przed błędnym montażem fotelika. Wystarczy kilka ruchów, by fotelik 8-20 kg znalazł się na swoim miejscu, a charakterystyczne kliknięcie upewni nas, że fotelik został zamontowany poprawnie i że dziecko nawet podczas gwałtownego hamowania lub zdarzenia drogowego, będzie stabilnie siedzieć w siedzisku fotelika samochodowego.

Fotelik 8-20 kg przeznaczony jest dla dzieci o wzroście od 76 do 105 cm wzrostu. Wielostopniowa regulacja oparcia, jak i samego siedziska umożliwia nam spersonalizowanie fotelika do aktualnych potrzeb malucha. Skrzydełka fotelików chronią dziecięcą główkę i szyję przed urazami, również podczas uderzeń bocznych. Coraz większą uwagę przywiązuje się do bezpieczeństwa właśnie w przypadku uderzeń w bok samochodu.

Komfortowy fotelik 8-20 kg

Odpowiednie wyprofilowanie i rozwiązania zastosowane w foteliku 8-20 kg dostosowane są do anatomicznej budowy małego dziecka, które szybko rośnie. Pięciopunktowe pasy zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa, dlatego do naszej oferty wybieramy foteliki 8-20 kg tylko i wyłącznie z pasami oraz takie, które w crashtestach otrzymują co najmniej ocenę dobrą. Dla wygody dziecka pasy bezpieczeństwa pokryte są miękką, najczęściej neoprenową powłoką, dzięki której nie uciskają one tułowia malucha.

Wśród fotelików 8-20 kg znajdują się modele z montowaniem do bazy. To zdecydowanie bezpieczniejszy sposób montażu fotelika samochodowego. Konstrukcja bazy Isofix eliminuje ryzyko błędów popełnianych podczas wpinania fotelika, do których niekiedy dochodzi, gdy fotelik montowany jest do kanapy samochodu za pomocą pasów. Ponadto fotelik 8-20 kg oprócz bezpieczeństwa, zapewnia dziecku komfort w czasie podróży. Jest to szczególnie ważne dla rodziców, którzy z dzieckiem podróżują po całej Polsce, a nawet Europie. Jeśli szukasz modelu, który posłuży jeszcze dłużej, zachęcamy do zapoznania się z ofertą fotelików samochodowych 9-25 kg.

Foteliki 8-20 dostępne są w różnej kolorystyce. Zachęcamy do kontaktu lub odwiedzin naszego sklepu w Łodzi. Chętnie pomożemy w wyborze najlepszego fotelika dla Twojej rodziny