• Kategorie
  • Szukaj
  • Chodziki dla dzieci

Chodziki to zabawka, która ułatwia naukę chodzenia, dając dziecku poczucie bezpieczeństwa. Od kilku lat specjaliści zachęcają, by z chodzików nie korzystać każdego dnia, a by były one jedynie wsparciem dla naturalnego procesu nauki chodzenia. Jeszcze lepiej w tym celu stosować pchacze, które pozostawiają większą swobodę maluchowi.

Chodziki a pchacze dla dzieci

W naszym sklepie z akcesoriami dla dzieci dostępne są zarówno chodziki, jak i chodziki-pchacze. Duży wybór różnorodnych modeli tych zabawek umożliwia każdemu rodzicowi znalezienie dokładnie takiego gadżetu, jakiego szukamy. Coraz większym zainteresowaniem cieszą się wcześniej wspomniane pchacze, które w mniejszym stopniu chronią dziecko przed upadkiem, zapewniając jednocześnie maluchowi jeszcze lepszy rozwój. Dziecko poruszając się z wykorzystaniem pchacza, musi włożyć większą siłę, dzięki czemu mięśnie lepiej się rozwijają. Doskonalą się także ścięgna, stawy i cały układ kostny.

Bezpieczne chodziki dla dzieci

Rodzice, dla których najwyższym priorytetem jest bezpieczeństwo ich pociech mogą odetchnąć spokojnie. Wszystkie akcesoria i zabawki w naszym sklepie internetowym posiadają wymagane atesty i homologacje – dbamy, by wszystkie produkty, które kupują u nas rodzice i najbliżsi dzieci były najwyższej jakości. Bezpieczna konstrukcja, bezpieczne materiały, z jakich robione są pchacze i chodziki dla dzieci zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa.

Pamiętajmy jednak, że elementem nauki chodzenia jest także nauka przewracania się. Szukanie środku ciężkości, ćwiczenie równowagi i uczenie się prawidłowej oceny odległości możliwe jest tylko wtedy, gdy dziecko ma wybór. Dlatego pchacze w trakcie nauki chodzenia sprawdzają się rewelacyjnie. Pozostawiając duże pole do popisu, umożliwiają dziecku dokonywanie wyboru – jak postawić stopę, w którą stronę pójść i jakiej siły użyć, by osiągnąć wymarzony cel.

Doskonała zabawa dzięki chodzikom i chodzikom-pchaczom

Ćwicząc motorykę dużą, dziecko może kształtować także zmysły czy zdolności manualne. Możliwe jest to dzięki funkcjonalnym chodzikom i pchaczom, które mają wbudowane całe moduły – klocki o różnych kształtach, które trzeba dopasować do otworów czy przeplatanki, dzięki którym dziecko ćwiczy również motorykę małą. Kolorowe, wesołe i mobilizujące do ciągłego rozwoju pchacze i chodziki dla dzieci pomagają dzieciom w nauce chodzenia. Pamiętajmy jednak, by maszerowanie z pchaczem było tylko urozmaiceniem naturalnego procesu.

W naszej ofercie znajdziesz także chodziki do złudzenia przypominające ulubione zwierzątka dzieci, chodziki-samochody czy edukacyjne pchacze, których możliwości maluch będzie odkrywał każdego dnia.