• Tyłem i przodem (RWF/FF)

Foteliki przodem i tyłem

Przepisy narzucają rodzicom obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy w foteliku pierwszej kategorii (0-13 kg). Jednak zarówno specjaliści, którzy testują foteliki, policjanci, jak i lekarze apelują, by dziecko wozić tyłem najdłużej, jak to jest możliwe. Zarówno crashtesty w laboratoriach, jak i wypadki drogowe wskazują, że bezpieczeństwo dziecka, które przewożone jest w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, zwiększa się nawet pięciokrotnie.

Dlaczego foteliki tyłem i przodem są najlepszym wyborem?

Mimo że prawo zezwala na przewożenie dziecka przodem, gdy tylko maluch wyrośnie z fotelika dla noworodków, zaleca się, by pociechę przewozić tyłem jak najdłużej. Specjaliści od bezpieczeństwa zwracają także uwagę, że dziecku zapewnimy największy poziom bezpieczeństwa, gdy fotelik zamontujemy z tyłu, a drugi rodzic usiądzie obok kierowcy. Nawet zapięty w pasy pasażer siedzący obok dziecka w razie wypadku stwarza olbrzymie zagrożenie.

Dziecko powinniśmy wozić tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to jest możliwe – nawet do piątego czy szóstego roku życia. Jednak niektóre dzieci nie lubią jeździć tyłem, stają się marudne szczególnie na dłuższych trasach. Rodzice nie muszą jednak całkowicie rezygnować z najbezpieczniejszego sposobu montażu fotelika.

Foteliki przodem i tyłem umożliwiają nam przewożenie dziecka na oba sposoby. Gdy po dłuższym czasie maluch zaczyna protestować i nie chce kontynuować podróży tyłem do kierunku jazdy, możemy na postoju obrócić fotelik, by uspokoić dziecko i bezpiecznie dojechać do celu. Możliwość obrotu fotelika jest także bardzo praktyczną funkcją podczas układania pociechy w foteliku. Po włożeniu dziecka do fotelika, zapięcia pasami i okrycia go kocykiem, jednym ruchem odpowiednio obracamy fotelik.

Foteliki przodem i tyłem – wygoda i bezpieczeństwo w podróży

Foteliki przodem i tyłem montowane do bazy ISOFIX zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie zdarzeń drogowych. Foteliki dostosowywane do wagi dziecka, a także coraz częściej do wzrostu malucha (homologacja i-Size). Ergonomiczne siedzenia, dodatkowe wkładki dla najmłodszych, regulacja oparć fotelika czy pięciostopniowa regulacja odchylenia oparć umożliwiają dopasowanie fotelika do indywidualnych preferencji dziecka oraz rodziców.

Producenci dbają także, by użytkowanie fotelików nie było kłopotliwe dla rodziców. Intuicyjne systemy montażu oraz regulacji fotelika zwiększają bezpieczeństwo dziecka, a rodzicom ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Zdejmowaną tapicerkę, którą można prać w pralce z łatwością utrzymamy w czystości, dzięki czemu fotelik zawsze będzie wyglądał jak nowy.

Foteliki przodem i tyłem czołowych producentów (Cybex, BeSafe, Caretero) zapewniają najwyższy komfort podróży oraz poziom bezpieczeństwa. Wybierz model fotelika, który spełni oczekiwania całej rodziny i podróżuj bezpiecznie każdego dnia.

  • Parametry

MARKI i PRODUKTY którym warto zaufać