• Kategorie
  • Szukaj
  • Tyłem i przodem (RWF/FF)

Przepisy narzucają rodzicom obowiązek przewożenia dzieci tyłem do kierunku jazdy w foteliku pierwszej kategorii (0-13 kg). Jednak zarówno specjaliści, którzy testują foteliki, policjanci, jak i lekarze apelują, by dziecko wozić tyłem najdłużej, jak to jest możliwe. Zarówno crashtesty w laboratoryjnych warunkach, jak i wypadki drogowe wskazują, że bezpieczeństwo dziecka, które przewożone jest w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy, zwiększa się nawet pięciokrotnie.

Dlaczego foteliki tyłem i przodem są najlepszym wyborem?

Mimo że prawo zezwala na przewożenie dziecka przodem, gdy tylko maluch wyrośnie z fotelika dla noworodków, zaleca się, by pociechę przewozić tyłem jak najdłużej. Specjaliści od bezpieczeństwa zwracają także uwagę, że dziecku zapewnimy największy poziom bezpieczeństwa, gdy fotelik zamontujemy z tyłu, a drugi rodzic usiądzie obok kierowcy. Nawet zapięty w pasy pasażer siedzący obok dziecka w razie wypadku stwarza olbrzymie zagrożenie.

Dziecko powinniśmy wozić tyłem do kierunku jazdy tak długo, jak to jest możliwe – nawet do piątego czy szóstego roku życia. Jednak niektóre dzieci nie lubią jeździć tyłem, stają się marudne szczególnie na dłuższych trasach. Rodzice nie muszą jednak całkowicie rezygnować z najbezpieczniejszego sposobu montażu fotelika.

Foteliki przodem i tyłem umożliwiają nam przewożenie dziecka na oba sposoby. Gdy po dłuższym czasie maluch zaczyna protestować i nie chce kontynuować podróży tyłem do kierunku jazdy, możemy na postoju obrócić fotelik, by uspokoić dziecko i bezpiecznie dojechać do celu. Możliwość obrotu fotelika jest także bardzo praktyczną funkcją podczas układania pociechy w foteliku. Po włożeniu dziecka do fotelika, zapięcia pasami i okrycia go kocykiem, jednym ruchem odpowiednio obracamy fotelik.

Foteliki przodem i tyłem – wygoda i bezpieczeństwo w podróży

Foteliki przodem i tyłem montowane do bazy ISOFIX zapewniają najwyższy poziom bezpieczeństwa w razie zdarzeń drogowych. Foteliki dostosowywane do wagi dziecka, a także coraz częściej do wzrostu malucha (homologacja i-Size). Ergonomiczne siedzenia, dodatkowe wkładki dla najmłodszych, regulacja oparć fotelika czy pięciostopniowa regulacja odchylenia oparć umożliwiają dopasowanie fotelika do indywidualnych preferencji dziecka oraz rodziców.

Dziecięce foteliki przodem i tyłem

Producenci dbają także, by użytkowanie fotelików nie było kłopotliwe dla rodziców. Intuicyjne systemy montażu oraz regulacji fotelika zwiększają bezpieczeństwo dziecka, a rodzicom ułatwiają opiekę nad dzieckiem. Zdejmowaną tapicerkę, którą można prać w pralce z łatwością utrzymamy w czystości, dzięki czemu fotelik zawsze będzie wyglądał jak nowy.

Foteliki przodem i tyłem czołowych producentów (Cybex, BeSafe, Caretero) zapewniają najwyższy komfort podróży oraz poziom bezpieczeństwa. Wybierz model fotelika, który spełni oczekiwania całej rodziny i podróżuj bezpiecznie każdego dnia.