• Kategorie
  • Szukaj
  • 0-36 kg 0-12 lat

 

Fotelik samochodowy 0-36 kg to najbardziej uniwersalny rodzaj fotelika. Kupując fotelik 0-36 kg, nie będziemy musieli zmieniać go, gdy nasze dziecko nieco podrośnie – w jednym foteliku będziemy przewozić naszą pociechę aż do momentu, gdy dziecko będzie mogło jeździć bez fotelika. Przypomnijmy, że obowiązek przewożenia dzieci w fotelikach samochodowych dotyczy wszystkich rodziców, których dzieci nie ważą więcej niż 36 kg.

Czy fotelik 0-36 kg jest bezpieczny?

Wielu rodziców zastanawia się, czy fotelik samochodowy 0-36 kg jest bezpieczne. Czy spełnia wszystkie normy bezpieczeństwa? Specjaliści jednoznacznie podkreślają, że nowoczesne foteliki samochodowe przechodzą wymagające testy bezpieczeństwa. Istotnym jest również fakt, że fotelik 0-36 przystosowany jest do przewożenia dzieci w wieku 0-12 lat nie tylko pod względem bezpieczeństwa. Producenci, dbając o najdrobniejsze szczegóły, projektują foteliki, które odpowiadają potrzebom niemowlakom i nieco starszym dzieciom. Zapewniając odpowiednią pozycję dzieciom, foteliki nie zaburzają ich prawidłowego rozwoju. Układ kostny maluchów może rozwijać się prawidłowo, nawet, jeśli dziecko w foteliku samochodowym spędza stosunkowo dużo czasu. Foteliki posiadają funkcję regulacji pochylenia siedziska – najmniejsze dzieci powinny być przewożone w pozycji leżącej, natomiast starszaki powinny jeździć w pozycji półsiedzącej i siedzącej.

Fotelik samochodowy 0-36 kg rośnie wraz z dzieckiem

Standardem bezpieczeństwa są kilkupunktowe pasy, które dopasowują się wraz ze zmianą ustawień fotelika. Foteliki samochodowe 0-36 dają szereg możliwości. Regulacje siedziska pozwala dostosowywać fotelik do wzrostu i wagi dziecka, dzięki czemu fotelik praktycznie rośnie wraz z dzieckiem. Niektóre modele wyposażone są także w funkcję regulacji na boki – za każdym razem, gdy oparcie fotelika regulujemy w pionie, automatycznie ulega zmianie także szerokość oparcia.

Obrotowy fotelik samochodowy 0-36 kg

Coraz więcej fotelików samochodowych 0-36 to modele obrotowe, w których dziecko możemy przewozić przodem i tyłem do kierunku jazdy. Pamiętajmy, że nie wolno dzieci przewozić tyłem do kierunku jazdy na miejscu pasażera obok kierowcy. Jednak gdy jeden rodzic siedzi z tyłu, odwrócenie fotelika o 180 stopni znacznie ułatwia opiekę nad maluchem w trakcie jazdy. Producenci fotelików 0-36 zadbali oczywiście o jak najprostszą obsługę, dlatego fotelik możemy obrócić w trakcie jazdy, zwalniamy blokadę obrotu, obracamy fotelik i ponownie ustawiamy blokadę obrotu.

Uniwersalny fotelik samochodowy 0-36 kg

Fotelik samochodowy 0-36 kg polecamy przede wszystkim rodzicom, którzy cenią sobie uniwersalne rozwiązania. Fotelik dla dzieci do 12 roku życia doskonale sprawdza się na każdym etapie opieki nad małym dzieckiem. Kupując jeden fotelik 0-36 kg, nie musimy go zmieniać. Dzięki zastosowaniu najlepszych materiałów oraz starannemu wykonaniu, foteliki są trwałe, z powodzeniem wytrzymują próbę czasu. Ponadczasowy design ułatwia podjęcie niełatwej decyzji, jaką jest zakup uniwersalnego fotelika samochodowego.

Kompletując asortyment, dbamy, by wszystkie produkty spełniały oczekiwania najbardziej wymagających Klientów. Wiemy, że dla rodziców niezaprzeczalnie najważniejsze jest bezpieczeństwo dzieci oraz wygoda, jaką pociechy odczuwają w trakcie podróży. Jednak intuicyjna obsługa fotelika jest równie ważna – przekłada się na oszczędność czasu zarówno podczas przygotowań do podróży, jak i po jej zakończeniu.

Jeśli masz pytania związane z funkcjonalnością i eksploatacją fotelików samochodowych, zapraszamy do kontaktu oraz do odwiedzin naszego sklepu stacjonarnego. Nasi specjaliści pomagają w dopasowaniu odpowiedniego fotelika do samochodu oraz do indywidualnych oczekiwań każdego Klienta.