• Kategorie
  • Szukaj
  • Łóżeczka dziecięce drewniane – łóżeczka drewniane

Łóżeczka drewniane to wygodne i bezpieczne rozwiązanie dla dzieci od pierwszych dni życia. Dlatego nieustannie cieszą się dużym powodzeniem wśród przyszłych rodziców, szykujących pokój dla swojej pociechy. W naszej ofercie znajdują się łóżeczka dziecięce drewniane, które bez trudu dostosujesz do aktualnych potrzeb.

Funkcjonalne łóżeczka drewniane z barierkami

Barierki są nieodłącznym elementem łóżeczek drewnianych dla niemowląt. Chronią one przed wypadnięciem z łóżeczka. Możliwe jest jednak ich wyjęcie, gdy maluch nieco podrośnie. Dzięki temu rodzice nie muszą inwestować w przejściowe łóżko dla dziecka – tapczanik, jaki uzyskujemy po wyjęciu barierek będzie sprawdzał aż do czasu, gdy pociecha podrośnie, a my kupimy większe łóżko. Dopóki jednak nasz brzdąc nie będzie samodzielny, barierki ochronią go przed skutkami wiercenia się w łóżku. Dla rodziców dużym ułatwieniem jest możliwość regulacji wysokości posłania – funkcja ta dostępna jest w wielu modelach łóżeczek dla dzieci. Ponadto niektóre łóżeczka dziecięce drewniane wyposażone są w szufladę na pościel, a inne w kółka, dzięki którym z łatwością przestawimy łóżeczko, np. podczas sprzątania. Ciekawym rozwiązaniem są również łóżeczka dostawne – idealne dla najmniejszych dzieci. Rodzice mogą dostawić takie łóżeczko do swojego łóżka, dzięki czemu mama będzie mieć szybki i łatwy dostęp do maluszka, którego trzeba w nocy nakarmić.

Łóżeczka dziecięce drewniane i kosze Mojżesza

Alternatywą dla łóżeczek dziecięcych drewnianych są kosze Mojżesza. Wykonane są one najczęściej z naturalnych materiałów, takich jak wiklina czy włókna kukurydziane, choć coraz częściej można również spotkać się z koszami Mojżesza z wysokiej jakości sztucznych tworzyw. Kosze Mojżesza projektowane są tak, by jak najbardziej ograniczyć ryzyko śmierci łóżeczkowej i by noworodkowi spało się w nim jak najlepiej. Niewielka przestrzeń działa tutaj na naszą korzyść – maluszek czuje się „otulony”, dzięki czemu warunki, jakie mu stwarzamy, przybliżają mu te, jakie zna z brzucha mamy. W koszu Mojżesza mogą spać dzieci do 3-4 miesiąca życia, w niektórych modelach do 6 miesiąca życia.

Pamiętaj, by do łóżeczka drewnianego czy kosza Mojżesza dobrać odpowiedni materac dziecięcy – nie może on być zbyt miękki. Konieczna jest również pościel dla dziecka, kocyki i narzutki, które zapewnią właściwy dla warunków komfort cieplny.

Zapraszamy do zapoznania się z naszą ofertą – dostosuj wyposażenie pokoiku dziecięcego do potrzeb całej rodziny. Zaoszczędź czas i zamów potrzebne akcesoria oraz mebelki w sklepie internetowym Mulan!