• i-Size

Foteliki i-Size

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, zaczęto ulepszać foteliki dziecięce projektowane i produkowane zgodnie z normą ECE R44-04. Bezpieczeństwo dzieci w trakcie jazdy samochodem jest najważniejsze, dlatego podczas prób w laboratoriach nie tylko zwiększono zakres sytuacji na drodze, ale także zastosowano bardziej czułe manekiny, dzięki którym jeszcze lepiej zbadano zachowanie dziecka w trakcie niebezpiecznych wypadków. W ten sposób powstała nowa, jeszcze bardziej restrykcyjna norma i-Size, która zaczęła rewolucjonizować rynek.

Czym wyróżniają się foteliki i-Size?

Foteliki spełniające normę ECE R44-04 klasyfikowane są pod względem różnych kategoriach wagowych. Dla niektórych rodziców dobór właściwego fotelika bywa więc problematyczny. Zdarza się, że bardzo szczupłe i wysokie dziecko jeździ w za małym foteliku, a dziecko, które jest niższe w zbyt dużym. Foteliki i-Size wybieramy według wzrostu dziecka, dzięki czemu mamy pewność, że fotelik zawsze będzie idealnie dopasowany do anatomii dziecka.

Producenci fotelików i-Size zadbali nie tylko o najwyższy poziom bezpieczeństwa maluchów w razie kolizji i wypadków drogowych, ale także o ich prawidłowy rozwój każdego dnia. Ergonomiczne kształty fotelików, idealne dopasowanie dzięki kryteriom wzrostu, a nie wagi oraz obowiązek przewożenia dziecka tyłem do 15 miesiąca życia zwiększają komfort podróżowania. Wrażliwy na najmniejsze szarpnięcia samochodem układ kostny malucha zdecydowanie lepiej chroniony jest przed wstrząsami, gdy dziecko jeździ w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy.

Bezpieczeństwo naszej pociechy zwiększa również system ISOFIX – wszystkie foteliki i-Size mocowane są do bazy ISOFIX. Korzystanie z tego systemu znacząco zmniejsza ryzyko błędów w montażu fotelika w samochodzie. Fotelik i-Size stabilnie przymocowany do bazy ISOFIX jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem na rynku. Dodatkowym atutem fotelików i-Size jest ich kompatybilność ze wszystkimi modelami samochodów, które zostały wyprodukowane od 2013 roku – wszystkie one posiadają możliwość montażu systemu iSOFIX.

Jaki fotelik i-Size wybrać na noworodka, a jaki dla starszego dziecka?

Wszystkie foteliki sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą posiadać atesty ECE R44-04 (lub ECE R44-03). Foteliki i-Size spełniają więc obie normy bezpieczeństwa – posiadają zarówno homologację ECE R44-04, jak i i-Size. Znajdziemy na nich również oznaczenia kategorii zarówno wagowych, jak i wzrostowych.

W naszej ofercie znajdziesz foteliki samochodowe i-Size dla każdej kategorii. Niektóre foteliki dla noworodka można montować jedynie tyłem do kierunku jazdy – to dodatkowe zabezpieczenie uniemożliwiają błędny montaż fotelika. Większość fotelików i-Size to foteliki obrotowe – bardzo praktyczna funkcja umożliwia rodzicom obrócenie fotelika już po jego zamontowaniu do bazy ISOFIX.

Wybierz fotelik i-Size dla swojego dziecka – dostępne są foteliki i-Size takich producentów jak: Cybex, Britax&Romer, BeSafe, Maxi-Cosi i innych. Różnorodność modeli, kolorów, a także zastosowanych w fotelikach rozwiązań zapewnia każdemu rodzicowi pełną swobodę wyboru.

  • Parametry

MARKI i PRODUKTY którym warto zaufać