• i-Size

Foteliki i-Size

Foteliki z homologacją i-Size pozwalają zadbać o bezpieczeństwo maluchów podczas podróży samochodem w najlepszy możliwy sposób. Rodzice doskonale wiedzą, jak trudny bywa wybór fotelików, szczególnie, gdy dziecko jest zdecydowanie niższe bądź wyższe od rówieśników. Dlatego homologacja i-Size rewolucjonizuje główne kryteria doboru fotelika - najważniejszy staje się wzrost dziecka, choć nadal ściśle koreluje on z wagą malucha. Bezpieczeństwo dzieci zostało zwiększone także dzięki większej odporności fotelika na boczne uderzenia. Dowiedz się więcej o normie i-Size.

Norma i-Size - foteliki samochodowe

W poszukiwaniu najlepszych rozwiązań, zaczęto ulepszać foteliki dziecięce projektowane i produkowane zgodnie z normą ECE R44-04. Bezpieczeństwo dzieci w trakcie jazdy samochodem jest najważniejsze, dlatego podczas prób w laboratoriach nie tylko zwiększono zakres sytuacji na drodze, ale także zastosowano bardziej czułe manekiny, dzięki którym jeszcze lepiej zbadano zachowanie dziecka w trakcie niebezpiecznych wypadków. W ten sposób powstała nowa, jeszcze bardziej restrykcyjna norma i-Size, która zaczęła rewolucjonizować rynek.

Czym wyróżniają się foteliki i-Size?

Foteliki spełniające normę ECE R44-04, klasyfikowane są pod względem różnych kategoriach wagowych. Dla niektórych rodziców dobór właściwego fotelika bywa więc problematyczny. Zdarza się, że bardzo szczupłe i wysokie dziecko jeździ w za małym foteliku, a dziecko, które jest niższe w zbyt dużym. Foteliki i-Size wybieramy według wzrostu dziecka, dzięki czemu mamy pewność, że fotelik zawsze będzie idealnie dopasowany do anatomii dziecka.

Homologacja i-Size i system ISOFIX

Bezpieczeństwo naszej pociechy zwiększa również system ISOFIX – wszystkie foteliki i-Size mocowane są do bazy ISOFIX. Korzystanie z tego systemu znacząco zmniejsza ryzyko błędów w montażu fotelika w samochodzie. Fotelik i-Size stabilnie przymocowany do bazy ISOFIX jest najbezpieczniejszym rozwiązaniem na rynku. Dodatkowym atutem fotelików i-Size jest ich kompatybilność ze wszystkimi modelami samochodów, które zostały wyprodukowane od 2013 roku – wszystkie one posiadają możliwość montażu systemu ISOFIX.

Łatwy montaż fotelików samochodowych z homologacją i-Size

Oprócz systemów ISOFIX, producenci samochodów mogą w sposób szczególny dostosować pojazdy do normy i-Size. Branża motoryzacyjna może dostosować samochody, wzmacniając podłogi pojazdów. Dzięki temu mocowanie fotelika do podłogi będzie jeszcze skuteczniejsze - w razie wypadku drogowego ryzyko wyrwania się fotelika z podłogi spada do minimum. Rodzice rozpoznają takie samochody dzięki logo i-Size, jakie producenci samochodów mogą umieszczać na pojazdach, które spełniają odpowiednie normy.

Ergonomia fotelików samochodowych z normą R129

Producenci fotelików i-Size zadbali nie tylko o najwyższy poziom bezpieczeństwa maluchów w razie kolizji i wypadków drogowych, ale także o ich prawidłowy rozwój każdego dnia. Ergonomiczne kształty fotelików, idealne dopasowanie dzięki kryteriom wzrostu, a nie wagi oraz obowiązek przewożenia dziecka tyłem do 15 miesiąca życia zwiększają bezpieczeństwo i komfort podróżowania malucha. Wrażliwy na najmniejsze szarpnięcia samochodem układ kostny dziecka zdecydowanie lepiej chroniony jest przed wstrząsami, gdy dziecko jeździ w kierunku przeciwnym do kierunku jazdy. Obecnie prawo reguluje sposób przewożenia dziecka do 15. miesiąca życia - możemy przewozić najmniejsze dzieci tyłem do kierunku jazdy.

Jaki fotelik i-Size wybrać na noworodka, a jaki dla starszego dziecka?

Wszystkie foteliki sprzedawane na terenie Unii Europejskiej muszą posiadać atesty ECE R44-04 (lub ECE R44-03). Foteliki i-Size spełniają więc obie normy bezpie