• Kategorie
  • Szukaj
  • Rowerki dla dzieci – rowery dziecięce

Jazda na rowerze daje ogromną satysfakcję. Wiedzą o tym dorośli, wiedzą także dzieci. Pełna swoboda, aktywność na świeżym powietrzu, podczas której zaangażowanych jest wiele grup mięśniowych… Dla dzieci to jednak przede wszystkim wyśmienita zabawa! Zarówno podczas rodzinnych wycieczek, jak i podczas przejażdżek rowerowych z rówieśnikami – jazda na rowerze daje ogromną satysfakcję i jest rewelacyjnym sposobem spędzania wolnego czasu. Sprawdź naszą ofertę rowerków dla dzieci!

Rowery dziecięce dla najmniejszych dzieci

W naszym sklepie znajdziesz wiele różnorodnych modeli rowerków dla dzieci. Zarówno rodzice najmniejszych pociech, jak i starszaków, znajdą u nas rowery dziecięce, dopasowane do wieku i potrzeb ich pociech. Wśród rowerków dziecięcych dla maluszków królują rowerki trójkołowe – są one idealne dla dzieci, które nie są w stanie utrzymać równowagi. Jazda na nich ma być czystą przyjemnością, bez konieczności nauki nowych umiejętności. Wśród trójkołowców znajdują się także rowerki dla dzieci, które wyposażone są w siedzisko do złudzenia przypominające to ze spacerówki. Takie rowery dziecięce mają także pedały, dlatego gdy dziecko ma ochotę, może jechać samodzielnie, a gdy przestanie, rodzic swobodnie będzie prowadził rowerek niemalże jak wózek. Wspaniałe kolory, motywy z ulubionych bajek dodatkowo uprzyjemniają każdą rowerową wyprawę.

Ciekawym rozwiązaniem są rowerki biegowe – bez dodatkowych kół, ale także bez pedałów. Szczególnie dużym zainteresowaniem cieszą się rowerki biegowe z doczepianymi dwoma kółkami i kijem. Jazda takim rowerkiem może być alternatywnym sposobem nauki jazdy na dwóch kółkach lub wstępem do ćwiczeń na modelu z pedałami i doczepianymi dwoma kółkami.

Rowerki dla dzieci w wieku przedszkolnym i wczesnoszkolnym

Gdy motoryka duża u dziecka rozwija się coraz szybciej, gdy koordynacja wzrokowo-ruchowa jest coraz lepsza, przychodzi czas nauki na rowerze. Wtedy wybieramy rowerki dla dzieci z doczepianymi dwoma kółkami z tyłu i z kijem, którym kontrolujemy jazdę naszej pociechy. Gdy tylko nadarzy się okazja, puszczamy kijek, a nasze dziecko po kilkunastu metrach odkrywa, że jedzie całkowicie samodzielnie. Wtedy kijek i dodatkowe kółka można odpiąć, a rowerek będzie pierwszym „prawdziwym” rowerem, na którym jazda będzie powodem do domu dla dziecka i nas samych.

Do naszej oferty wybieramy wyłącznie rowerki dla dzieci od najlepszych, sprawdzonych producentów. Rowery dziecięce mają nie tylko być wygodne i cieszyć oko, ale przede wszystkim zapewniać bezpieczeństwo podczas jazdy. Takie są właśnie rowerki dla dzieci dostępne w sklepie Mulan.