• Le Mans i-Size RWF Cavoe 0-36kg obrotowy 360° fotelik samochodowy 40-150cm - Forest

Odbierz rabat % wpisz kod - MULAN

1599.00
szt. Do przechowalni
Oblicz ratę

Rata 0% już od: / mc

Program lojalnościowy dostępny jest tylko dla zalogowanych klientów.
Wysyłka w ciągu 24 godziny
Dostępność Bardzo duża
EAN 5908214737055

Fotelik samochodowy LE MANS marki CAVOE I-SIZE 40-150 cm, obrotowy 360 stopni, RWF, ISOFIX  

 

Wybierając fotelik samochodowy dla dziecka w pierwszej kolejności powinniśmy kierować się bezpieczeństwem. Fotelik dla dziecka LE MANS marki CAVOE posiada homologację I-SIZE. Co to właściwie oznacza? 

Bezpieczny fotelik samochodowy to taki, który jest właściwie dopasowany do dziecka i do samochodu. Równie ważny jest jego prawidłowy montaż w samochodzie. Nawet najlepszy fotelik nie zagwarantuje optymalnego bezpieczeństwa, jeśli te dwa kryteria nie zostaną spełnione. 

Jednym z głównych założeń normy I-SIZE jest ograniczenie ryzyka nieprawidłowego doboru fotelika i montażu w samochodzie. Mało obiektywne kryterium wagowe zostało zastąpione kryterium wzrostu dziecka. Każdy fotelik z homologacją I-SIZE musi być montowany w samochodzie za pomocą systemu ISOFIX, który diametralnie zmniejsza ryzyko popełnienia błędu montażowego. Dodatkowo fotelik musi umożliwiać przewożenie dziecka tyłem do kierunku jazdy minimum do osiągnięcia wzrostu 75 cm. W przypadku fotelika LE MANS przewożenie tyłem możliwe jest aż do 105 cm, czyli do wago około 18 kg. Prawidłowe zablokowanie większości mechanizmów sygnalizują zielone kontrolki. 

Zakres testów zderzeniowych rozszerzony został o testy zderzenia bocznego i dachowania. Wykorzystywane są również nowocześniejsze manekiny typu „Q”, które posiadają więcej czujników niż ich poprzedniki typu „P”. 

LE MANS jest fotelikiem obrotowym przeznaczonym dla dzieci o wzroście od 40 do 150 cm. Jego ogromną zaletą jest możliwość przewożenia dziecka tyłem do kierunku jazdy aż do wzrostu 105 cm, czyli do wagi około 18 kg. Badania wykazują, że przewożenie dziecka tyłem jest do 5 razy bezpieczniejsze niż przodem. Używając fotelika w tym ustawieniu, niezbędne jest użycie nogi podpierającej. 

Funkcja obrotu fotelika jest niezwykle wygodna i praktyczna. Dzięki niej mamy możliwość ustawienia fotelika bokiem na czas usadzania dziecka, co zdecydowanie ułatwia tę czynność zwłaszcza, jeśli obok zaparkowany jest inny samochód. Dodatkową zaletą jest możliwość ustawienia fotelika bokiem w czasie postoju na przykład na czas karmienia dziecka. 

Przewożenie dziecka w ustawieniu przodem do kierunku jazdy możliwe jest od wzrostu 76 cm, jednak zalecamy, żeby jak najdłużej korzystać z ustawienia tyłem, czyli do wzrostu 105 cm lub 18 kg wagi. 

Fotelik LE MANS możemy montować przodem dla dwóch grup wzrostowych w dwóch różnych konfiguracjach: 

- dla dzieci od 76 do 105 cm wraz z 3-punktowym systemem zapięć i nogą podpierającą 

- oraz dla dzieci od 105 do 150 cm. W tym przypadku zarówno noga podpierająca jak i 3-punktowe pasy bezpieczeństwa należy ukryć w dedykowanych schowkach. Dziecko zabezpieczamy samochodowymi pasami bezpieczeństwa razem z całym fotelikiem. Niezwykle ważne jest prawidłowe ustawienie wysokości zagłówka. Pas naramienny powinien przebiegać po skosie nad ramieniem dziecka, a nie na wysokości jego szyi.  

Nie bez znaczenia jest również dodatkowy system ochrony bocznej. Wciskając centralny przycisk wysuwają się tłoki amortyzatorów. Zwiększają one bezpieczeństwo w sytuacji zderzenia bocznego lub dachowania samochodu. Zalecane jest wysunięcie tylko jednego tłoka od strony drzwi. 

Przy montażu fotelika przodem możemy również zmienić kąt pochylenia fotelika. Do wyboru mamy jedną z 3 pozycji w zależności od wzrostu dziecka. Szczegóły znajdziecie w instrukcji obsługi. Przewożąc dziecko tyłem, fotelik automatycznie ustawi się w jedynej dozwolonej i bezpiecznej pozycji, nie ma więc ryzyka, że popełnimy błąd i ustawimy niewłaściwy kąt. 

 

Specyfikacja techniczna: 

- homologacja I-SIZE dla dzieci o wzrościeod 40 do 150 cm, 

- możliwość przewożeni a dziecka tyłem do wzrostu 105 cm lub 18 kg wagi (RWF do 18 kg), 

- zintegrowana baza ISOFIX (łatwość montażu, lepsza stabilność i bezpieczeństwo),

- innowacyjna funkcja rotacji fotelika 360 stopni (możliwość ustawienia fotelika bokiem, co ułatwia posadzenie dziecka w foteliku lub karmienie podczas postoju),

- 3-stopniowa regulacja pochylenia siedziska w ustawieniu przodem (możliwość przesunięcia środka ciężkości do przodu i tym samym osiągnięcie wygodnej pozycji do spania),

- automatyczne ustawienie właściwego pochyłu fotelika do przewożenia tyłem,

- wielostopniowa i dwuetapowa regulacja zagłówka zintegrowana z regulacją wysokości pasów naramiennych (optymalne zabezpieczenie główki dziecka na każdym etapie rozwoju),

- 5-punktowe pasy bezpieczeństwa(dla dzieci od 40 do 105 cm wzrostu),

- wkładka redukcyjna dla dzieci o wzroście od 40 do 60 cm z podparciem lędźwi,

- wkładka redukcyjna wykonany z perforowanej tkaniny zapewniającej wentylację,

- zastosowanie specjalnej pianki energochłonnej,

- możliwość demontażu tapicerki do prania,

- dodatkowy system ochrony bocznej z możliwością aktywacji z wybranej strony fotelika (od strony drzwi)


5 LAT GWARANCJI
Fotelik CAVOE LE MANS bierze udział w programie wydłużonej gwarancji, która wynosi aż 5 lat. Wydłużona gwarancja to odzwierciedlenie dbałości o wysoką jakość i zapewnienie o trwałości fotelika.


DOPRACOWANE DETALE CZYNIĄ RÓŻNICĘ
Ultramodne detale i materiały

  •     Połączenie innowacyjnych rozwiązań i wyselekcjonowanych materiałów zapewnia nie tylko atrakcyjny wygląd fotelika, ale najwyższy stopień bezpieczeństwa i komfortu.

Nowoczesna odważnie zaprojektowana forma

  •     Oryginalna forma "body" fotelika jest nie tylko pięknym elementem designu, ale posiada bardzo praktyczne rozwiązania. Są one zintegrowane z fotelikiem i dbają o komfort małych użytkowników.

Precyzyjne detale sygnowane logo

  •     Harmonijnie zgrane materiały tapicerki w wykończeniu najwyżej jakości, sygnowane logo marki CAVOE. Dodatkowo wygląd podkreślony i elementami w szlachetnych

 

WYMIARY [cm]:

Wysokość/długość/szerokość (fotelik razem z bazą):  55-75 x 70 x 45 cm 

Szerokość siedziska: 25 cm 

Głębokość siedziska: 29 cm 

Wysokość oparcia (w zależności od ustawienia zagłówka): 51 – 71 cm

WAGA[kg]: 14,8 kgInstrukcja Obsługi POBIERZ

Nie ma jeszcze komentarzy ani ocen dla tego produktu.
  • Oceń

Jakość
Funkcjonalność
Cena
Podpis
Opinia
  • Ostatnio oglądane produkty