Mimo ogromnego wyboru, często stajemy przed dylematem, co kupić dziecku na prezent? Dzieci przecież mają już prawie wszystko, a zabawki nudzą im się w 5 minut. Jeśli i Wy zastanawiacie się, co kupić synkowi czy chrześniakowi pod choinkę, zerknijcie na nasze pomysły. Mamy nadzieję, że będą one dla Was inspiracją i wybierzecie najwspanialszy prezent na Gwiazdkę.

Prezent zgodny z zainteresowaniami dziecka

Najłatwiej mają ci rodzice, których dzieci od jakiegoś czasu interesują się wybraną tematykę – mogą to być dinozaury, może to być kosmos, może to być motoryzacja. Prezent oczywiście należy dobrać także do wieku dziecka, dlatego starszym chłopcom można sprezentować książkę – np. o dinozaurach i epoce, w której żyły. Dla młodszych dzieci lepiej wybrać model kosmosu, niż książkę, która i tak je nie zainteresuje.

Święta i wręczanie prezentów to także doskonały moment, by zarazić dzieci pasją. Być może zauważyliście, że syn ma zdolności językowe. Poszukajcie najbardziej przystępnej e-platformy do nauki języka – atrakcyjna forma zachęci go do systematycznego zaglądania na nią i uczenia się języka obcego.

Gry planszowe dla dzieci – doskonała zabawa gwarantowana!

Kupując zabawki dla dzieci, warto zastanowić się nad tym, jaka zabawka nie znudzi się naszemu synowi kilka dni po rozpakowaniu prezentu. Do takich zabawek należą wszelkiego rodzaju gry towarzyskie – gry planszowe, gry logiczne i inne. Przebieg każdej gry jest inny, a bawić się można zarówno z kolegami, jak i z rodzicami czy wujkami.

Nasze dziecko będzie mogło zabłysnąć na spotkaniach z przyjaciółmi – wczuć się w rolę osoby prowadzącej, przedstawić zasady gry, nadzorować prawidłowy jej przebieg. To także doskonała okazja dla tych mniej śmiałych dzieci, by się odważyły i nauczyły się przejmować inicjatywę w towarzystwie rówieśników.

Gry towarzyskie uczą także nawiązywać relacje na żywo – dzieci zapominają o rzeczywistości online i wspólnie się bawią. Kluczowe jest jednak dobrać grę dopasowaną do wieku, nie może być ani zbyt trudna, ani za łatwa. Obecnie znajdziemy wiele gier tematycznie dopasowanych do ulubionych filmów czy gier, np. Cluedo osadzone w fabule Harrego Pottera czy Monopoly na podstawie polskiej reprezentacji piłki nożnej. Polecamy także gry, które zostały stworzone z myślą o spędzaniu wolnego czasu w rodzinnym gronie. Jedną z takich gier jest gra Milionerzy Edycja Rodzinna.

Kostiumy i przebrania dla dzieci – przygotowania do karnawału

Jeśli nasze dziecko ma już naprawdę dużo gier i zabawek i kompletnie nie mamy pomysłu, co można mu kupić, dobrym pomysłem będzie zakup jakiegoś fantastycznego kostiumu, najlepiej ulubionej postaci syna. Jeśli aktualnie po kilkanaście razy ogląda filmy Marvela, kostium Spidermena albo Slasha będzie strzałem w dziesiątkę!

Kto w czasach dzieciństwa nie lubi się przebierać? Chyba każdy przeżył taki etap. Co ważne, prezent przyda się, gdy syn będzie wybierał się na zabawę karnawałową w szkole czy przedszkolu.

A może Wy macie jakieś sprawdzone pomysły na prezent na Gwiazdkę? Coś, co po pięciu minutach nie pójdzie w kąt, a być może stanie się ulubioną zabawką syna?