Wybór odpowiedniego wózka dla niemowlaka nigdy nie jest prosty. Przez pierwsze lata życia dziecko spędza w nim sporo czasu. Dlatego wózek dla dziecka powinien być funkcjonalny i wygodny. Na rynku dostępnych jest wiele modeli w różnych przedziałach cenowych. W tym artykule przedstawimy najlepsze propozycje wózków dla dzieci.

Wózek głęboki – pierwszy wózek dla niemowlaka

Wózek głęboki — czyli wózek typu gondola służy dziecku do momentu, aż zacznie samodzielnie siadać. Zwykle jest to do około szóstego miesiąca życia. Gondola powinna być odpowiednio głęboka i duża po to, aby zapewnić odpowiedni komfort niemowlakowi. Wózek tego typu świetnie sprawdzi się jako łóżeczko np. podczas urlopu.

Wózek dla niemowlaka spacerowy – najlepsze spacerówki dla dzieci

Spacerówka dla dziecka to rodzaj wózka, który najdłużej posłuży dziecku. Zazwyczaj korzysta się z niego aż do momentu, gdy dziecko skończy 4 lata. Zanim kupisz spacerówkę, to zwróć uwagę na kilka aspektów. Siedzenie spacerówki dla dziecka powinno być odpowiednio wyprofilowane – tak, aby maluch mógł wygodnie siedzieć. Idealna spacerówka rozkłada się również do pozycji leżącej – dzięki temu dziecko może wygodnie spać podczas spaceru. Przed zakupem wózka koniecznie zastanów się, gdzie będziesz jeździł. Tradycyjna spacerówka dla niemowlaka nie sprawdzi się w terenie. Dlatego, jeśli zamierzasz spacerować z dzieckiem po leśnych drogach i nierównym podłożu, to wybierz spacerówkę o dużych kołach.

Wózek dla niemowlaka 2w1 – wygodne rozwiązanie

Wózek dziecięcy 2w1 zawiera w sobie gondolę i spacerówkę. Jest to bardzo wygodne rozwiązanie dla rodziców, którzy nie chcą kupować dwóch wózków. Wózek 2w1 spełnia funkcję gondoli w ciągu kilku pierwszych miesięcy życia dziecka, a później pełni funkcję wózka spacerowego. Zalet wózka 2w1 jest wiele. Po pierwsze to jednorazowy zakup, który wystarcza na długi czas. Więc nie będziesz musiał martwić się kolejnym wydatkiem. Taki wózek to również ogromna oszczędność miejsca – ponieważ w ramach jednego produkty otrzymujesz dwa. Wózek 2w1 jest bardzo wygodny w użytkowaniu. Zmiana gondoli na spacerówkę to tylko kilka minut!

Wózek dla niemowlaka 3w1 – kompleksowe rozwiązanie

Wózek dla niemowlaka 3w1 to idealne rozwiązanie dla rodziców, którzy cenią funkcjonalność. Wózki 3w1 zawierają w sobie spacerówkę, gondolę, a także nosidełko samochodowe. Dlatego tak jak w przypadku wózków 2w1 nie musisz martwić się o osobne inwestowanie w gondolę i spacerówkę. Inną zaletą wózków 3w1 jest cena – kupno kompletu jest znacznie tańsze niż każdego sprzętu osobno. Taki wózek dla niemowlaka jest idealny dla osób mieszkających w mieście lub podróżujących.

Wózki podwójne – idealne rozwiązanie dla dwójki maluchów

Wybór wózka dla bliźniaków lub dzieci urodzonych rok po sobie nigdy nie jest łatwy. Dlatego wtedy warto zdecydować się na wózek podwójny. Wózki podwójne sprawdzą się idealnie dla dwójki dzieci w takim samym lub podobnym wieku. Bliźniacza spacerówka jest najlepsza dla starszych dzieci w tym samym wieku. Taki wózek świetnie sprawdzi się w przestrzeni miejskiej. Jednak wózek dla dziecka takiego typu jest również szeroki i może być nieporęczny na zakupach w sklepie. Więc jeśli chcesz kupić wózek, który będzie poręczny nie tylko na spacerze – ale również w sklepie lub przychodni, to koniecznie wybierz wózek podwójny z siedziskami jedno za drugim. Taki wózek jest węższy — dlatego świetnie sprawdzi się w ciasnych i tłocznych pomieszczeniach jak np. u lekarza.

Wózki ultralekkie – idealne rozwiązanie dla mieszkańców wyższych pięter

Lekkie wózki dla niemowlaków to idealna propozycja dla osób, które mieszkają na wyższych piętrach lub często podróżują. Takie wózki mają zazwyczaj aluminiową konstrukcję i bardzo lekkie koła – dzięki czemu potrafią ważyć nawet około 5 kg. Ich jedyną wadą jest mniejszy komfort jazdy niż w przypadku wózków z dużymi, pompowanymi kołami — ponieważ mają mniejszą amortyzację.

Wózki dziecięce do biegania – dla aktywnych rodziców

Jesteś aktywnym sportowcem i nie chcesz rezygnować z treningów z powodu narodzin dziecka? Jeśli tak to koniecznie zainwestuj w specjalny wózek dla niemowlaka do biegania. Wózek tego typu ma specjalne trzy duże i pompowane koła. Przednie koło jest ruchome lub blokowane – w zależności od potrzeb. Wózek do biegania jest całkowicie bezpieczny dla dziecka. Tego typu pojazdy posiadają pięciopunktowy system zapinania pasów bezpieczeństwa, a także amortyzację. Dlatego bez przeszkód możesz z nim biegać nawet po nierównym gruncie.

Wybór wózka to nie prosta sprawa – szczególnie w przypadku niedoświadczonych rodziców. Dlatego, jeśli masz jakiekolwiek wątpliwości, to koniecznie zasięgnij porady u naszych specjalistów – chętnie podzielą się swoją wiedzą i doświadczeniem.

tagi: spacerówka dla dziecka, spacerówka dla niemowlaka, wózki dziecięce, wózek dla dziecka, wózek dla dziecka 3w1, wózek dziecięcy 2w1, wózek do biegania z dzieckiem