Wiosna to czas, kiedy wszystko budzi się do życia. Coraz dłuższe dni, coraz wyższe temperatury, soczysta zieleń, wspaniałe zapachy kwitnących roślin – wszystko zachęca nas do jak najczęstszego wychodzenia z domu. Jeśli szukasz odpowiednich zabawek, które Twoim pociechom umilą czas spędzany w przydomowym ogródku, koniecznie poznaj nasze propozycje najlepszych ogrodowych (i nie tylko) zabawek.

Ogrodowe zabawki dla dzieci małych i dużych

Są takie zabawki, z których korzystają dzieci od wielu pokoleń. Niektóre z nich to duże elementy wyposażenia działki wypoczynkowej czy ogrodu, inne mniejsze, przenośne akcesoria, które możesz zabrać na wakacje czy w odwiedziny do babci i dziadka.

Dzieciom ogromną frajdę sprawia zabawa na placu zabaw. Oczywiście większość z nas nie może pozwolić sobie na postawienie całego zestawu drabinek i huśtawek w swoim ogrodzie, jednak dostępne w wielu sklepach akcesoria kompaktowe możemy postawić dość niewielkim kosztem. Konstrukcje, w których skład wchodzi huśtawka, zjeżdżalnia i niekiedy jedna drabinka, stawiamy samodzielnie, wybierając najlepsze ku temu miejsce. Jeśli jeszcze do tego wygospodarujemy miejsce na piaskownicę, nasze dziecko z chęcią spędzi na dworze wiele ciepłych miesięcy.

Do ogrodowych zabawek możemy też zaliczyć hamaki i duże huśtawki bujane, na których sami z przyjemnością wypoczniemy po pracy, poczytamy książkę i wypijemy kubek ulubionej kawy. Nieco większe dzieci chętnie się do nas przyłączą, relaksując się po szaleństwach na placu zabaw czy po wyścigach rowerowych.

Jedną z ulubionych zabawek dzieci jest dmuchany basen, który latem daje możliwość schłodzenia się w dowolnym momencie. Basen możemy wystawić na cały sezon letni lub zabierać ze sobą na działką, na wieś lub w dowolne inne miejsce. Jeśli basen napełniony wodą zostawiamy na noc, pamiętajmy, by czymś go przykryć – nad ranem nie będziemy musieli oczyszczać basenu, wyłapując liście, owady i inne nieczystości.

Sportowe zabawki dla dzieci – zapewnij ruch swoim pociechom

Aktywność na świeżym powietrzu to najlepsza forma rozrywki, jaką możemy zapewnić naszym dzieciom. Nawet te mniej energiczne dzieci uwielbiają ruch, jeśli zaproponujemy im odpowiednią formę. Szukajmy więc sposobów, by rozbudzić w naszych pociechach chęć do ćwiczeń – w przyszłości to zaprocentuje!

Do wyboru mamy rowerki dla dzieci, wrotki, rolki, a także zestawy do gry w badmintona czy piłki nożnej. Najlepiej zapewnić dzieciom różnorodną formę ruchu, by nigdy nie znudziły się żadną z nich. Pamiętajmy też, że jeśli my ćwiczymy, nasze dzieci również bardziej interesują się sportem. Dlatego znajdźmy czas na wspólną jazdę na rolkach czy rowerze – dla niektórych z nas będzie to również okazja, by niektórych aktywności spróbować pierwszy raz.

Zabawki do zabawy na świeżym powietrzu to najlepsza inwestycja w rozwój naszego dziecka. Nasze pociechy będą miały motywację, by odpocząć od ekranu komputera czy smartfona. Zapraszając do wspólnej zabawy kolegów i koleżanki z sąsiedztwa, będą miały szansę bliżej się poznać i nawiązać przyjaźnie, które – kto wie – może przetrwają wiele lat. Życzymy udanych zakupów i wspaniałej rodzinnej zabawy każdego dnia!