Mikołajki to najlepsza okazja, by całą rodzinę wprowadzić w świąteczną atmosferę. Dla dzieci to preludium Gwiazdki, podczas której zostają obsypane prezentami, a dla rodziców szansa, by zachęcić swoje pociechy do włączenia się do przedświątecznych przygotowań. Nie masz pomysłu, co podarować przedszkolakowi na Mikołajki? Sprawdź, jaki prezent na Mikołajki najbardziej spodoba się przedszkolakowi.

Pomysł na prezent na Mikołajki dla dziewczynki

Dziewczynki i chłopcy w wieku przedszkolnym zaczynają mieć inne zainteresowania. Dziewczynki chętnie bawią się lalkami, organizując salon fryzjerski lub pokaz mody. Chłopcy skupiają się w dużej mierze na samochodach – wyścigowych, ale także tych dużych i specjalistycznych. Jeśli szukamy prezentu dla dziewczynki, możemy zdecydować się właśnie na taki, który będzie idealny podczas zabawy z koleżankami:

  • Zaczarowane lusterko, Dumel Discovery – jeszcze do niedawna zaczarowane zwierciadełko znaliśmy jedynie z bajek i baśni. Teraz dziewczynki mogą poczuć się jak prawdziwe księżniczki dzięki lusterku od Dumel Discovery. Zaczarowane lustereczko odpowiada na pytanie księżniczek, opowiada o księżniczkach bajki, potrafi także stwierdzić, czy rozmawia z księżniczką Smakołyków, Snów czy Przygody.
  • Laboratorium mydlarskie Mydełka, Clementoni – zestaw zawiera wszystko, czego młoda pani naukowiec potrzebuje do tworzenia własnych mydełek: bazy zapachowe, bazy detergentowe, barwniki, kubeczki, szpatułki, forma na mydło, forma do kul kąpielowych i butelka do płynu do kąpieli. Wszystkie podzespoły posiadają odpowiednie atesty i są całkowicie bezpieczne dla zdrowia dzieci i dorosłych. Satysfakcja z wyprodukowania własnego kosmetyku jest równie duża, jak frajda z pracy w mini laboratorium.
  • Kraina Lodu, Trefl – choć gra towarzyska przeznaczona jest zarówno dla dziewczynek, jak i dla chłopców, większą frajdę w szukaniu i odnajdywaniu kryształków będą miały właśnie dziewczynki. Firma Trefl przygotowała kilka wersji gry o Elzie i jej siostrze, dzięki czemu zabawa długo się nie znudzi.

Inspiracje na prezent na Mikołajki dla chłopców

Dzięki zabawkom dzieci rozwijają swoje pasje, a także zdolności. Chłopcy zapatrzeni w tatę, wujka czy dziadka chętnie wybierają typowo męskie zajęcia. Wybierz zabawkę na Mikołajki, która pomoże rozwinąć zainteresowania chłopca – taki prezent nie zostanie szybko rzucony w kąt:

  • Zdalnie sterowany samochód – do wyboru mamy zarówno zdalnie sterowane koparki czy czołgi, jak inne środki transportu (samoloty czy helikoptery). Frajda z zabawy zdalnie sterowanym pojazdem jest ogromna – do takiej zabawy chętnie przyłączą się również dorośli.
  • Stół do gry w piłkarzyki – gra w piłkarzyki pasjonuje chłopców w różnym wieku. To kolejna zabawka, wokół której zgromadzą się całe pokolenia. I z całą pewnością szybko się nie znudzi.
  • Batmobile, Lego – klocki, samochód i superbohater to połączenie idealne! To oczywiście tylko inspiracja, jako prezent na Mikołajki sprawdzą się także inne gadżety z superbohaterami.

Jak wybrać najlepszy prezent na Mikołajki?

Chociaż wybór zabawek jest ogromny, często narzekamy, że nie wiemy co kupić naszym pociechom. Co ich będzie cieszyć? Czego szybko nie rzucą w kąt? I jak połączyć przyjemne z pożytecznym? Aby wybrać najlepszy prezent dla dziecka, powinniśmy wziąć pod uwagę jego zainteresowania, jego potrzeby oraz wiek i płeć. W sklepach z zabawkami znajdziemy wiele zabawek edukacyjnych, które pomogą dziecku rozwinąć kompetencje. Zabawki sensoryczne polecamy wszystkim rodzicom, których maluchy mają trudności z mówieniem lub motoryką małą, zaś logiczne gry planszowe pokochają starszaki, które coraz chętniej rozwiązują łamigówki. Warto także wręczać dzieciom prezenty, które zachęcają ich do wspólnej zabawy, najlepiej na świeżym powietrzu. Szukając alternatywnych dla siedzenia ze smartfonem lub przez komputerem zajęć, możemy sięgnąć po zimowy sprzęt narciarski – dla młodszych przedszkolaków wybierzmy sanki, starszym pociechom możemy sprawić łyżwy.

Rodzice, którzy mimo wielu inspiracji nadal nie mają pomysłu na mikołajkowy prezent dla przedszkolaka, mogą sięgnąć po sprawdzony sposób – list do Świętego Mikołaja. Przedszkolakowi w stworzeniu takiego listu będziemy musieli pomóc. Wystarczy stworzyć szablon, który wspólnie uzupełnimy podczas nauki literek.

Przed podjęciem decyzji, co kupić dziecku na Mikołajki, warto także wspólnie zrobić porządek w zabawkach. Przy tej okazji dowiemy się, jakie zabawki nie interesują już naszej pociechy, a o jakich marzą. Rodzice nie rzadko muszą wykazać się dużą kreatywnością, by spełniać marzenia swoich dzieci.  A Mikołajki i Gwiazdka to czas, kiedy wszystkie dziecięce marzenia się spełniają.