Dzień Dziecka to jedna z kilku okazji w roku, kiedy rodzice czy najbliżsi członkowie rodziny chcą sprawić dziecku radość. Tylko na co się zdecydować, kiedy większość pociech ma mnóstwo zabawek, a niektórymi bardzo szybko się nudzą? Przekonaj się, jaki jest nasz przepis na udany prezent na Dzień Dziecka i spełnij jego marzenia!

Rowery dla dzieci, hulajnoga dla dzieci – idealny prezent na Dzień Dziecka?

Dzieciom potrzebny jest ruch, najlepiej taki na świeżym powietrzu, połączony ze znakomitą zabawą. Jednak wielu rodziców boryka się z problemem, jak zachęcić dzieci do spędzania czasu z kolegami i koleżankami na podwórku, gdy równie przyjemnie można spędzić czas przed telewizorem lub komputerem. Zadaniem dorosłych pokazanie jest, że to właśnie aktywność na świeżym powietrzu jest najfajniejsza. Najłatwiej więc dzieci zachęcić do spędzania wolnego czasu na dworze, dając im wzorowy przykład. Aktywny tryb życia, wplatanie do codziennej rutyny chwili spędzonej w ruchu to najlepszy sposób, by zadbać o własne zdrowie i dobre samopoczucie, ale przede wszystkim skuteczna metoda, by zachęcić dzieci do wyjścia na dwór. Rodzinne wycieczki rowerowe to jeden z najlepszych pomysłów na wspólne spędzanie wolnego czasu!

Musimy więc zadbać, by cała rodzina wyposażona była w odpowiednie rowery. Naszym pociechom musimy zapewnić rowery dla dzieci, które dostosowane będą do wieku dziecka. Dla nieco mniejszych dzieci najlepsze będą trójkołowce, które idealnie sprawdzą się podczas dłuższych spacerów. A gdy dziecko trochę podrośnie, przyjdzie czas, by przesiadło się na pierwszy dwukołowy rower. Rower to doskonały pomysł na prezent na Dzień Dziecka, o jakim marzy wiele młodszych i nieco starszych dzieci.

Hulajnoga dla dzieci, szczególnie dla chłopców, będzie równie udanym prezentem. Jazda na hulajnodze to nie tylko popularny sposób spędzania wolnego czasu, ale także wspaniałe urozmaicenie aktywności naszych pociech. Nieco starsze dzieci uwielbiają uczyć się kolejnych sztuczek na hulajnogach wyczynowych. Pamiętajmy tylko, by dziecko zarówno na rowerze, jak i hulajnodze, jeździło zawsze w kasku.

Tablet dobrym prezentem na Dzień Dziecka?

Podobnie, jak o rowerze czy hulajnodze, wiele dzieci marzy by na Dzień Dziecka dostać prezent. Nie możemy się temu dziwić – większość rówieśników korzysta z takiego urządzenia. Również my możemy zdecydować się na taki prezent na Dzień Dziecka dla naszej pociechy, a gdy tablet zostanie już rozpakowany, możemy zainstalować edukacyjne aplikacje do nauki języka angielskiego czy matematyki. Umówmy się z dzieckiem, by w każdym tygodniu pokazywało nam swoje postępy – z całą pewnością nauka na tablecie będzie przyjemniejsza i efektywniejsza.

Atrakcje na prezent na Dzień Dziecka

Większość z nas narzeka na brak czasu. Codzienne obowiązki sprawiają, że każda okazja do spędzenia całego dnia z dzieckiem, poświęcając mu całkowicie czas, będzie wspaniałym prezentem dla pociechy (a i przy okazji dla nas samych). Zaplanujmy dzień pełen atrakcji – wyjście do parku linowego, wycieczka do lunaparku czy małe przyjęcie z kilkoma kolegami i koleżankami z przedszkola czy szkoły będą fantastycznym prezentem na Dzień Dziecka!

Najlepszym prezentem na Dzień Dziecka może okazać się wymarzona rower dziecięcy lub hulajnoga, ale także wspólnie spędzony czas, dzień pełen atrakcji, który nasza pociecha będzie długo wspominać.