Gdy większość z nas cieszy się początkiem lata, przyszli rodzice przygotowują się na przyjęcie nowego członka rodziny. Największe emocje towarzyszą tym rodzicom, którym potomek urodzi się lada chwila, jednak to rodzice dzieci, które urodzą się jesienią, są w największej gorączce zakupowej. Przygotowanie odpowiedniej wyprawki dla osób, które spodziewają się pierwszego dziecka, wymagają dokładnego researchu, cierpliwości i czasu. Oprócz szukania najlepszych ofert na akcesoria dla dzieci, muszą bowiem zgłębić szczegółową wiedzę, przydatną podczas zakupów. Dotyczy to między innymi wyboru wózka na jesień. Jesteście ciekawi, czym się kierować, szukając najlepszego wózka dla dziecka, które urodzi się jesienią?

Wózek na jesień z dużą gondolą

Wózek głęboki służyć Wam będzie od 6 miesięcy do roku, a może nawet chwilę dłużej. Dlatego kupując wózek na jesień powinniście przyjrzeć się wszystkim jego funkcjonalnościom, które są szczególnie przydatne w okresie najczęstszego jego użytkowania. Uwzględniając jesienną aurę, postawcie na wózki z przestrzenną gondolą. Dużo miejsca w środku mają najczęściej duże gondole, choć można znaleźć modele o stosunkowo niewielkich gondolach, które skonstruowane są tak, by w środku było jak najwięcej miejsca. Jest to szczególnie ważne ze względu na chłodniejsze jesienne miesiące oraz zimę, podczas której również będziecie korzystać z gondoli. Większa przestrzeń pozwoli bowiem opatulić dziecko w ciepły strój, śpiworek i kołderkę, a maluch nadal nie będzie miał skrępowanych ruchów.

Jednocześnie pamiętajcie, że prawdziwa zima w Polsce w ostatnich latach zaczyna się dopiero w styczniu lub w lutym, a koniec roku przeplatany jest słotami, a nawet prawdziwie polską złotą jesienią. Stosunkowo wysokie – jak na tę porę roku – temperatury wymagają stosowania wózków na jesień, które zapewniają właściwą wentylację. Upewnijcie się więc, że w wózku, który upatrzyliście, są systemy wentylacyjne, dzięki którym w gondoli będzie odpowiednia wentylacja powietrza.

Wózek na jesień z dużymi kołami

Producenci wózków oferują coraz więcej rozwiązań w kwestii kół. Pompowane, bezdętkowe, z łożyskami, niskoprofilowe to najczęściej spotykane rodzaje kół w wózkach, które różnią się rozmiarem, wytrzymałością, amortyzacją i zwrotnością. Wózek na jesień powinien być wyposażony w nieco większe koła, które ułatwią manewrowanie po śliskich liściach, błocie i śniegu. Koła przednie koniecznie powinny mieć funkcję blokady, byście w trudnych warunkach mieli większą kontrolę nad sterownością wózka. Zdecydowanie odradzamy wybór wózka na jesień z niskoprofilowymi kołami – te polecamy rodzicom maluchów, które rodzą się wiosną i wczesnym latem.

Ciemny wózek na jesień – czy to konieczność?

Wielu rodziców decyduje się na zakup wózka na jesień z ciemnym obiciem. Taki wybór podyktowany jest względami praktycznymi. Plucha, deszcz, błoto, błoto pośniegowe szybko brudzi wózek – zarówno stelaż wózka, jak i gondolę. Oczywiście wiele modeli wózków wyposażonych jest w zdejmowaną tapicerkę, którą można prać w pralce. Ale czy chcecie prać obicie wózka co drugi czy trzeci spacer, by utrzymać je w należytej czystości?

Wybierając wózek na jesień, zwróćcie również uwagę, czy wózek jest lekki, czy stelaż można złożyć i czy wózek zmieści się do bagażnika samochodu. Przyjrzyjcie się także systemom amortyzującym gondolę i stelaż, możliwości regulacji wysokości gondoli i rączki, a także dodatkowemu wyposażeniu wózka na jesień – czy dołączone są do niego torby, parasolka, osłona przeciwdeszczowa.

Wiecie już, jak znaleźć najlepszy wózek na jesień. Zapraszamy do zapoznania się z ofertą sklepu Mulan, a w razie wątpliwości do kontaktu z obsługą sklepu.